Agija, Aldonis
9.64'C
vējš: 4.09m/s

Karīna Helmane-Soročenkova kļuvusi par Latvijas čempioni maratonā

19. maijā norisinājās starptautiskais "Tet" Rīgas maratons, kura ietvaros tukumniece Karīna Helmane-Soročenkova kļuva par Latvijas čempioni 42 km distancē starp dāmām, bet maratona kopvērtējumā sieviešu konkurencē viņa izcīnīja 11. vietu.

Pirmoreiz Rīgā maratona distanci skrēja arī titulētā garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka, tomēr viņa jau samērā ātri izstājās. Vēl pavisam nesen skrējējai bija angīna, kas iespaidoja arī šo sacensību rezultātu.

Līdz ar to par Latvijas čempioni dāmām kļuva Karīna Helmane-Soročenkova (2.54:32), kurai uz goda pjedestāla blakus stājās Jekaterina Sokunova un Līga Rusiņa.

Karīna pēc sacensībām pastāstīja, ka skriet bija grūti ne tikai fiziski, bet arī emocionāli, jo viņa trasē saprata, ka pašas izvirzīto mērķi rezultāta izteiksmē neizdosies sasniegt. Izcīnīto Latvijas čempiones titulu tukumniece nosauca par lielu pagodinājumu.

Kopvērtējumā Helmane-Soročenkova “Tet” Rīgas maratonā bija vienpadsmitā starp dāmām, līdz ar to palika vienas vietas attālumā no pasaules čempionāta ceļazīmes. No dāmām labākā bija Birke Debele Bejene no Etiopijas, kura arī pārspēja sacensību rekordu - divas stundas, 26 minūtes un 18 sekundes.

Rīgas maratonam ir piešķirta Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Zelta marka, tādēļ skrējēju sasniegtie rezultāti var pavērt viņiem ceļu dalībai 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs. Olimpiskais kvalifikācijas normatīvs vīriešiem ir divas stundas, 11 minūtes un 30 sekundes, bet sievietēm - divas stundas, 29 minūtes un 30 sekundes.

atjaunots: 2019.g 19.maijā | Marta Saulīte (x1792)