2024.gada 19.aprīlis
Fanija, Vēsma
0.64'C
vējš: 2.33m/s

"Tukums 2000/TSS" uzvar FK "Ventspils" un kvalificējas Latvijas kausa 1/4 finālam

Lielāko pārsteigumu šā gada "Viensviens" Latvijas kausa izcīņas turnīrā sarūpējusi  Latvijas čempionāta 1. līgas līdervienība "Tukums 2000/TSS", kas Tukuma pilsētas stadionā aptuveni 700 līdzjutēju priekšā ar rezultātu 4:1 sagrāva Latvijas virslīgas komandu FK "Ventspils".

Jau no pirmajām sekundēm daudz apņēmīgāki un centīgāki laukumā bija tukumnieki, jau devītajā minūtē sodot ventspilniekus par nepamatoto atslābinātību - pēc Ndualu Luī Mvembas Pamā piespēles no vārtu priekšas bumbu "Ventspils" cietoksnī ar galvu raidīja Kristers Eduards Švāns (1:0).

Nākamajās 15 minūtēs viesi spēja atmosties un izveidot bīstamus momentus pie tukumnieku vārtiem, tomēr uzbrukuma smailē esošos Kasparu Svārupu un brazīlieti Fabrisio mājinieku aizsargi neitralizēja. "Ventspils" iegūtā iniciatīva tika sabojāta 25. minūtē, kad pēc tukumnieku tālas piespēles ar aizsargu nesapratās ventspilnieku vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs. Pie bumbas tika Pamā, kurš to ar galvu raidīja pāri vārtsargam un iekšā vārtos, panākot 2:0 "Tukuma 2000/TSS" labā.

Arī pēc šī pavērsiena "Ventspils" turpināja dominēt bumbas kontrolē, taču vienā no pretuzbrukumiem "Tukums 2000/TSS" nopelnīja 11 metru soda sitiena izpildes iespēju, ko pēcāk (38. minūtē) realizēja Dāvis Sandis Strods (3:0), padarot ventspilnieku situāciju vēl neapskaužamāku.

Puslaika noslēgumā gan viesi saņēma cerību stariņu, otro vārtu guvējam Pamā nopelnot savu otro dzelteno kartīti un atstājot tukumniekus mazākumā. Jāpiebilst, ka ļoti diskutabla bija pirmā dzeltenā kartīte, ko Pamā iepriekš saņēma par to, ka skrējienā spēles epizodē ar kāju trāpīja pa guļošā Ingara Sarmja Stugļa galvu.

Otrā puslaika ievadā mazākumā esošie mājinieki ventspilniekus pazemoja vēl vairāk - pretuzbrukumā Ata Ozola centrējumu sitienā ar galvu rezultatīvi noslēdza Strods (4:0)!

Atlikušajā vairāk nekā pusstundā "Ventspils" pastāvīgi atradās tukumnieku laukuma pusē, taču allaž vai nu pievīla noslēdzošā piespēle, vai sitiens. Pārliecinošu sniegumu rādīja tukumnieku vārtsargs Iļja Isajevs. 70. minūtē laukumā uz maiņu nākušais ukrainis Mihailo Serhijčuks gan vienus vārtus ar teicamu tālsitienu kreisajā stūrī atguva (1:4), taču tas bija arī viss. 74. minūtē pilnībā nepiesegts pie "Tukums 2000/TSS" vārtiem palika Svārups, tomēr viņa sitiens ar galvu padevās pagalam švaks, bumbai aizlidojot garām. Noslēgumā tukumnieki spēja atbildēt arī ar asiem un bīstamiem pretuzbrukumiem, nosargājot, iespējams, nozīmīgāko uzvaru kluba pastāvēšanas vēsturē.

Pagājušās sezonas Latvijas kausa fināliste "Ventspils" dosies uz Albāniju, kur aizvadīs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes maču ar vietējo Duresas "Teuta", ko savās mājās izdevās uzvarēt ar 3:0.

Nakamā spēle tukumniekiem izbraukumā 20.jūlijā Rēzeknē, kur Komanda.lv 1. līga čempionāta ietvaros tiksies ar Rēzeknes FA / BJSS.

FK Tukums 2000/TSS: Isajevs - Kalnciems (Pelcis 62`), Aizgrāvis, Strods, Pamā, Nagamatsu, Muimbā (Blumers 56`), Avdejevs, Mihadjuks, Ozols, Švāns (Holemi 81`).
FK Ventspils: Kudrjavcevs - Fabrisio, Obuobi (Serhijčuks 51`), Tālbergs, Ananiašs (Osipovs 46`), I. S. Stuglis (Koļesovs 32`), Alijevs, Svārups, Alfa, Ļotčikovs, Litvinskis.

atjaunots: 2019.g 14.jūlijā | Marta Saulīte (x1674)