2024.gada 19.aprīlis
Fanija, Vēsma
0.64'C
vējš: 4.17m/s

Tukumniece Helmane – Soročenkova Valmierā kļūst par Latvijas čempioni pusmaratonā

Svētdien, 15. septembrī, tradicionālā Valmieras maratona ietvaros notika arī Latvijas 2019. gada čempionāts pusmaratona distancē, kurā starp sievietēm ar jaunu personīgo rekordu triumfēja tukumniece Karīna Helmane – Soročenkova. Savukārt U20 vecuma grupā par Latvijas čempioni pusmaratonā kļuva cita tukumniece Katrīna Levāne.

Karīnai šis ir pirmais šīs skriešanas distances Latvijas čempiones tituls. Otrā palika Ilona Marhele, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Klinta Lauska.

Tukumniece finišu sasniedza 1.16:13, kas ir viņas personīgais rekords pusmaratonā. Pateicoties uzrādītajam laikam, Helmane – Sorčenkova Latvijas visu laiku labāko pusmaratona skrējēju rangā ieņem augsto 6. vietu. Latvijas rekords šajā distancē vēl joprojām pieder Jeļenai Prokopčukai.

Jāpiezīmē, ka Karīna Helmane – Soročenkova šogad uzvarējusi ar Latvijas čempionātos 3000 m telpās,  10000 m un maratona skriešanas distancēs. Kopumā meitenei skrējējas karjerā šis ir jau desmitais Latvijas čempiones tituls.

Savukārt dāmu konkurencē U20 vecuma grupā pusmaratonā uzvarēja Katrīna Levāne (Engures Sportam / Tukums) ar rezultātu 01:43:30, bet otrajā vietā Līga Balode (Kocēni) ar rezultātu 01:56:53.

atjaunots: 2019.g 16.septembrī | Marta Saulīte (x1007)