Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 16.jūnijs
Justīne, Juta
17.64'C
vējš: 1.15m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Sākot ar šodienu, 1. jūniju, Latvijā klātienē tiks atjaunotas vairākas ar izglītību, sportu un kultūru saistītas aktivitātes


Sākot ar šodienu, 1. jūniju, Latvijā klātienē tiks atjaunotas vairākas ar izglītību, sportu un kultūru saistītas aktivitātes
Foto ilustratīvs: runnersworld.com

 

Sākot ar šodienu, 1. jūniju, Latvijā klātienē tiks atjaunota vairāku ar izglītību, sportu un kultūru saistītu procesu un aktivitāšu norise, lai sabiedrība pakāpeniski varētu atgriezties pie ierastā darba ritma, kuru šī gada martā pārtrauca Covid-19 dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

 

Ievērojot spēkā esošos piesardzības pasākumus, varēs notikt valsts pārbaudījumi un iestājpārbaudījumi pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē, bērnu un jauniešu nometnes, pieaugušo mācības, interešu izglītības nodarbības, jauniešu aktivitātes, neformālā izglītība, vairākas sporta aktivitātes, amatiermākslas kolektīvu mēģinājumi, kā arī papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi.

 

Par šādu pasākumu atļaušanu, ievērojot valstī noteiktos vispārējos piesardzības pasākumus, ir lēmis Ministru kabinets 21.maija un 26.maija sēdēs, apstiprinot grozījumus 12.marta rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

Tāpat būs atļauts pieaugušo mācību process, ievērojot vispārējos pulcēšanās ierobežojumus, interešu izglītība, ievērojot vadlīnijas un sporta aktivitātes augstākā līmeņa sportistiem, neievērojot divu metru distancēšanos, tomēr ņemot vērā sporta norišu nosacījumus. Atļautas būs arī jauniešu centru aktivitātes un neformālā izglītība, ņemot vērā nosacījumus.

 

IZM uzsver, ka vispārējie nosacījumi pulcēšanās, publisko vietu un pasākumu apmeklēšanai joprojām ir spēkā līdz 9.jūnijam - ne vairāk kā 25 personu pasākumi, ievērojot divu metru distanci un stingrus higiēnas noteikumus, kā arī pasākumu ilgums iekštelpās noteikts līdz trim stundām.

 

Var atsākt organizēt amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus klātienē atbilstoši sanitārā protokola vadlīnijām.


Līdz ar grozījumiem valdības rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no šodienas amatiermākslas kolektīviem būs atļauts atsākt darbību klātienē atbilstoši sanitārajā protokolā noteiktajām prasībām, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene.

Kultūras ministra izdotais rīkojums par sociālās distancēšanās nodrošināšanu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesā izsludināts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesī" un stājās spēka 29.maijā.

 

Sanitārais protokols paredz, ka amatiermākslas kolektīva dibinātājs amatiermākslas kolektīvu, tautas lietišķās mākslas studija vai pulciņš un citi amatiermākslas kolektīvi, atbilstoši dibinātāja noteiktajam, darbības un mēģinājumu procesu iekštelpās un ārtelpās nodrošina, ievērojot vairākus nosacījumus.

 

Resurss: tvnet.lv

 atjaunots: 2020.g 01.jūnijā | tukumabalss.lv (x903)
Sports, Spēka sports

Lavrovs uzvar Latvijas čempionāta motokrosa posmā Dobelē
Lavrovs uzvar Latvijas čempionāta motokrosa posmā Dobelē
2020.g 21.septembrī | Tukuma Balss (x953)
Sandis Poga kļūst par "Golfa Dūžu" sezonas kopvērtējuma čempionu, Artūram Eisakam 4. vieta
Sandis Poga kļūst par "Golfa Dūžu" sezonas kopvērtējuma čempionu, Artūram Eisakam 4. vieta
2020.g 08.septembrī | tukumabalss.lv (x1083)
BS "Tukums/TSS" basketbolisti izbraukuma spēlē sakauj BK "Salaspils"
BS "Tukums/TSS" basketbolisti izbraukuma spēlē sakauj BK "Salaspils"
2020.g 19.februārī | Marta Saulīte (x817)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies