Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 24.septembris
Agris, Agrita
20'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Vides pārraudzības valsts birojs "Pienava wind" prasību tiesā pret Tukuma novada domi atzīst par pamatotu


Vides pārraudzības valsts birojs "Pienava wind" prasību tiesā pret Tukuma novada domi atzīst par pamatotu

 

Šī gada maijā vēja parka attīstītājs SIA "Pienava wind" iesniedza pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā par Tukuma novada domes lēmumu neakceptēt vēja parka “Pienava” būvniecību Tukuma reģionā. Sniedzot skaidrojumus tiesai, Vides pārraudzības valsts birojs savas kompetences ietvaros atzinis “Pienava wind” prasību tiesā par pamatotu, kamēr domes pieņemto lēmumu par neatbilstošu. 

 

 

Vēja parka “Pienava” projekta plānošanas laikā tika veikts Ietekmes uz vidi novērtējums, pēc kura tika izstrādāti risinājumi negatīvas ietekmes mazināšanai un pārvaldības nosacījumi. Ietekmes uz vidi novērtējuma ietvaros sertificēti vides eksperti apstiprināja 22 vēja turbīnu būvniecību konkrētajā teritorijā. Neskatoties uz daudzu vides ekspertu veikto novērtējumu, šī gada 25. martā Tukuma novada dome nolēma neatbalstīt vēja parka būvniecību.

 

Saskaņā ar likumu domes pienākums, lemjot par šāda projekta apstiprināšanu, ir novērtēt ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu un ņemt vērā Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu. Tomēr šajā gadījumā dome atkārtoti pārskatīja ietekmes uz vidi ziņojuma un Vides pārraudzības valsts biroja atzinuma secinājumus, apstrīdot valsts kompetentās institūcijas un sertificētu ekspertu darbu. Izdarot savus secinājumus, Tukuma novada dome ir kļūdaini konstatējusi, ka plānotā vēja parka attīstība ir pretrunā ar vides aizsardzības noteikumiem, un pieņēmusi nepamatotu lēmumu neakceptēt vēja parka attīstību.

 

 

SIA "Pienava wind" valdes loceklis Gatis Galviņš: “Izstrādājot vēja parka projektu Tukuma teritorijā, mēs esam ievērojuši gan teritorijas attīstības plānošanas dokumentus, gan visas noteiktās vides prasības. Vides pārraudzības valsts biroja paskaidrojumi tiesai tikai vēlreiz apstiprina iemeslu, kāpēc mēs vērsāmies tiesā, kur šobrīd tiek vērtēta domes lēmuma pamatotība. Mēs ceram, ka tiks panākts kompromiss, kas būs pieņemams visām iesaistītajām pusēm, lai kopīgi panāktu nacionālo klimata plānu sasniegšanu un zaļās enerģijas izmantošanas veicināšanu Latvijā.”

 

Jāuzsver, ka ietekmes uz vidi novērtējums ir procedūra, kas veicama pēc iespējas agrākā projekta plānošanas un projektēšanas posmā, kad plānotās darbības risinājumi nav pilnībā zināmi un tiem nav jābūt tik augstā detalizācijas pakāpē kā brīdī, kad tiek izstrādāts būvniecības projekts. Ietekmes uz vidi novērtējuma mērķis ir apzināt un izvērtēt negatīvās ietekmes un rast ietekmi mazinošus risinājumus, kas konkrētajā gadījumā ir veiksmīgi izdarīts.

 

Kā jau tika ziņots iepriekš, vēja parka "Pienava" izveidei paredzētās investīcijas sasniegtu aptuveni 110 miljonus eiro, un tā būtu līdz šim lielākā privātā investīcija Latvijas enerģētikas sektorā, radot ievērojamus ekonomiskos un sociālos ieguvumus Tukuma novada pašvaldībai un valstij kopumā. Vēja parka attīstība sekmētu energoapgādes drošību, konkurences palielināšanu tirgū un elektroenerģijas cenu samazinājumu patērētājiem. Savukārt Tukuma novada iedzīvotājiem tas nozīmētu jaunu darba vietu izveidi gan būvniecības, gan ekspluatācijas laikā, pašvaldības ceļu infrastruktūras attīstību.

 

Par Eolus:


"Pienava wind" ir "Eolus Vind" meitas uzņēmums. "Eolus Vind" ir viens no vadošajiem vēja enerģijas attīstītājiem Ziemeļvalstīs. "Eolus" ir aktīvs visā vērtību ķēdē, sākot no zaļās enerģijas projektu izstrādes līdz vēja ģeneratoru parku celtniecībai un to darbības uzturēšanai. 1990.gadā dibinātais "Eolus Vind" ir uzbūvējis 615 vēja turbīnas ar jaudu virs 1200 MW. "Eolus Vind" ir aptuveni 21 000 akcionāru, un tā akcijas tiek kotētas Nasdaq Stockholm biržā.  

 

 

 

 

 atjaunots: 2020.g 28.jūlijā | tukumabalss.lv (x586)


    Pasākumi
27.septembrī 9:00 Kandavā
Miķeļdienas tirgus Kandavā pie Bruņinieku pilskalna
28.septembrī 16:00 Pasākumi, Tukumā, SIA TELMS
LDDK bezmaksas seminārs darba devējiem "Jaunā darba vide Tukumā"
3.oktobrī 7:00 Lapmežciemā, Kaņiera laivu bāzē
Lapmežciema kauss spiningošanā 2020" Kaņiera ezerā
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies