Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 25.septembris
Rauls, Rodrigo
9.64'C
vējš: 3.5m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pašvaldības un Vakcinēšanas birojs vienojās par turpmāko sadarbību un iesaisti vakcinēšanas procesā


Pašvaldības un Vakcinēšanas birojs vienojās par turpmāko sadarbību un iesaisti vakcinēšanas procesā
Foto: jaunavienotiba.lv

 

Ceturtdien, 18.februārī, notika Latvijas pašvaldību savienības (LPS) rīkotā sanāksme, kurā pašvaldību vadītāji tikās ar veselības ministru Danielu Pavļutu un Vakcinācijas biroja vadītāju Evu Juhņēviču, lai pārrunātu vakcinēšanas pret Covid-19 procesu un tā koordinēšanu. Puses vienojās par regulārām iknedēļas sanāksmēm, lai nodrošinātu savlaicīgu, skaidru informāciju un sekmīgu sadarbību visu vakcinēšanas norises laiku. Tukuma novadu šajā sanāksmē pārstāvēja Tukuma novada pašvaldības priekšsēdētājs Normunds Rečs un viņa vietnieks Jānis Eisaks.


Vakcinācijas biroja vadītāja informēja par aktuālo situāciju un vakcinācijas norisi medicīnas darbiniekiem un sociālās aprūpes centru darbiniekiem un iemītniekiem. Nākamajā nedēļā tiks uzsākta vakcinācijas trešā fāze, kuras laikā vakcinēs seniorus vecumā virs 70 gadiem. Šajā procesā iesaistīsies un to nodrošinās ģimenes ārsti, pašlaik to veiks 504 ārstu praksēs. Ģimenes ārsti apzinās pacientus, veidos sarakstus un saziņu ar iedzīvotājiem.

 

Savukārt pašvaldības ministrs un birojs aicina sniegt atbalstu ģimenes ārstiem transporta nodrošināšanā, ja nepieciešams pārvadāt pacientus vai nodrošināt nokļūšanu pie iedzīvotājiem, kā arī ambulatoro kabinetu ierīkošanā. Savukārt tie pacienti, kuru ģimenes ārsts nevakcinēs pret Covid-19, ir aicināti pieteikties tuvākajā ārstniecības iestādē, Vakcinācijas birojā vai tīmekļa vietnē manavakcina.lv vai zvanīt pa tālruni 8989.

 

Tikšanās laikā pašvaldību vadītāji pauda gatavību aktīvi iesaistīties vakcinēšanas procesā un sniegt nepieciešamo atbalstu, kāds Vakcinēšanas birojam un procesā iesaistītajiem būs nepieciešams. Jau šobrīd daudzās pašvaldībās iesaistās sociālie dienesti, tiek piedāvātas atbilstošas telpas, transports.

 

Visvairāk jautājumu pašvaldībām ir par vakcinējamo iedzīvotāju rindu veidošanas un koordinēšanas nosacījumiem, kā arī par to iedzīvotāju koordinēšanu, kurus nevakcinēs ģimenes ārsts. 

 

E.Juhņēviča apliecināja, ka no pašvaldību puses pašlaik ir nepieciešama informācija par iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, savukārt rindu un vakcinēšanas norisi nodrošinās pats Vakcinācijas birojs.

 

Tāpat tikšanās laikā puses diskutēja par monitorēšanas iespējām sociālās aprūpes centros, lai nodrošinātu savlaicīgu un skaidru informāciju par vakcinētajiem darbiniekiem un iemītniekiem. Tāpat Vakcinācijas birojs pauda gatavību iesaistīties un sniegt atbalstu pašvaldībām problēmjautājumu risināšanā un šķēršļu novēršanā.

 

Puses vienojās arī par komunikāciju un informācijas materiālu nodrošināšanu iedzīvotājiem un sociālās aprūpes centriem, lai maksimāli sniegtu visu nepieciešamo informāciju un rosinātu uzticēšanos vakcinācijai.

 

Visbeidzot pašvaldību vadītāji un Vakcinācijas biroja vadība vienojās par regulārām sanāksmēm dažādu jautājumu pārrunāšanai un jau nākamnedēļ plānota nākamā saruna.

 

Resurss: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS)atjaunots: 2021.g 18.februārī | Tukuma Balss (x155)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 21.augusta līdz 7.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies