Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 16.augusts
Astra, Astrīda
30.64'C
vējš: 4.78m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

LTV izsakās par iniciatīvu atsaukt Samantas Tīnas dalību "Eirovīzijā"


LTV izsakās par iniciatīvu atsaukt Samantas Tīnas dalību "Eirovīzijā"
Foto: Artūrs Martinovs

Aizvadītajā nedēļā asas diskusijas raisījusi iesniegtā iniciatīva vietnē "manabalss.lv" par to, lai Tukumā uzaugušā dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu "The Moon is Rising" šogad nepiedalītos "Eirovīzijas" dziesmu konkursā. 

 

Iniciatīvas iesniedzējs ir plašākai sabiedrībai mazpazīstamais dziedātājs Kaspars Pudniks, kurš pauda uzskatu, ka Samanta Tīna un Latvijas Televīzija (LTV) "iespļaujot dvēselē Latvijas sabiedrībai un latviešu tautas gadsimtos koptajām tradicionālajām vērtībām".

 

Iniciatīvā teikts, ka šogad Latvijas tauta neesot deleģējuši "Eirovīzijas" pārstāvi un dziesmu, tādēļ neesot saprotams, kādēļ uz Roterdamu, Nīderlandē dodas iepriekšējā gada uzvarētāja Samanta Tīna jau ar cilvēku neizvēlētu, jaunu dziesmu un tās videoklipu. Tiesa, iniciatīva parakstīšanai vēl nav apstiprināta.

 

LTV ir pārliecināta, ka ļaut Samantai piedalīties 2021. gadā bija būtiski un pareizi, jo māksliniece bija pierādījusi sevi 2020. gada “Supernovā”, kur viņu novērtēja gan profesionāla žūrija, gan skatītāji savā balsojumā. "Eirovīzijas" dziesmu konkursa norises kārtību nosaka Eiropas Raidorganizāciju apvienības pieņemts konkursa nolikums, bet Latvijas nacionālo atlasi – Latvijas Televīzijas nolikums. Līdz ar to tikai Latvijas Televīzijas kompetencē ir noteikt atlases kārtību, kādā tiek izvēlēts Latvijas pārstāvis Eirovīzijas dziesmu konkursā. “Eirovīzija” ir EBU organizēts konkurss, kurā piedalās sabiedriskās televīzijas no visas Eiropas. Jāņem vērā tas, ka arī Covid-19 pandēmija ietekmē LTV satura plānus, un dziesma, ar ko Samantai pārstāvēt Latviju, būtu jāatrod tādā vai citādā veidā. Par šādu soli – sūtīt uz 2021. gada Eirovīziju 2020. gada nacionālajā atlasē izvēlēto mākslinieku – lēmušas vēl 23 valstis.

 

Kā portālam Tvnet.lv uzsvēra LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte, "Covid-19 situācija un nezināmie nākotnes apstākļi lika uzreiz atteikties no idejas organizēt “Supernovu” 2021. gadā vai organizēt tamlīdzīgu atlases procesu. Tāpat, skatītāju balsojums, kādu līdz šim Latvijas Televīzija īstenojusi nacionālās atlases procesā, nav EBU prasība – ir valstis, kurās pārstāvjus izvēlas tikai profesionāļu žūrija, un sabiedrībai nav iespējas izteikt savu viedokli balsojumā.

 

"Latvijas Televīzija pieņēma lēmumu veidot raidījumu “Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu”, lai nodrošinātu kvalitatīvu izklaides saturu un parādītu detalizētu ieskatu tajā, kā notiek gatavošanās šī gada konkursam – sākot ar dziesmas tapšanas aizkulisēm, beidzot ar videoklipa uzņemšanas aizkulisēm, jo konkrēti dziesmai veltīta bija viena no sērijām.

 

Jāpiebilst, ka šāda satura veidošana arī veicina izpratni par to, kādēļ Latvija vispār piedalās “Eirovīzijā”, kādēļ mūsu priekšnesumi ir bijuši tieši tādi, un ko no tā visa mēs varam mācīties.

 

Kā zināms, 2021. gada Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 22. maijā Nīderlandes pilsētā Roterdamā, bet pusfināli – pirmais 18. un otrais 20. maijā. Latvijas pārstāve Samanta Tīna uz skatuves kāps otrajā pusfinālā.

 

Resurss: Tvnet.lv

 

 
atjaunots: 2021.g 28.martā | Tukuma Balss (x591)
Novados, Tukums

Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x63)
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x186)
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x69)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies