Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 15.jūnijs
Baņuta, Vilija, Vits, Žermēna
12.64'C
vējš: 4.39m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Sestdien notiks Lielā talka; pandēmijas laikā ir būtiski audzis atkritumu apjoms mežos


Sestdien notiks Lielā talka; pandēmijas laikā ir būtiski audzis atkritumu apjoms mežos
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: delfi.lv

 

Jau šo sestdien, 24. aprīlī, ievērojot epidemioloģiskos drošības nosacījumus, Latvijā notiks Lielā talka. Šobrīd reģistrētas 800 publiskās vietas, bet pieteikšana turpinās.

Reģistrēšanās portālā talkas.lv nepieciešams, lai pašvaldības zinātu, no kurienes pēc tam jāsavāc ar atkritumiem pielasītie maisi. Ja cilvēki lēmuši vidi sakopt ārpus oficiāli pieteiktajām vietām un vēlas īpaši talkai domātus maisus, kas lielā smagumā nesaplīsīs, tos var saņemt “Maxima” veikalos jebkur Latvijā. "Lielās talkas' organizētāji izplatījuši 10 000 maisu, kas ir pietiekami daudz, lai pietiktu visiem.  “Maxima” veikalos katrs talcinieks, pērkot ūdeni vai kaut ko ēdamu, var šo maisu paprasīt. To var darīt arī talkas rītā.

Tukuma pusē ir pieteiktas vairākas talkošanas vietas, bet, iespējams, kā jau katru gadu, viena no populārākajām talcinieku kopšanas vietām būs Melnezers, kur talcinieki plānojuši sakopt ezera pludmali, savākt atkritumus mežā, kā arī nokrāsot dežurantu būdu (protams, ja laikapstākļi to atļaus). Tukuma novadā talkas pieteiktas Pūrē, Zentenē, Irlavā, Brizulē, Sēmē, Slampē, Vecmokās, Vaskos; Engures novadā -  Lielajā ciemā, Ragaciemā, Klapkalnciemā, Bigauņciemā, Apšuciemā, Engurē;  Kandavas novadā - Vānē un Jaunpils novadā Jaunpilī .

 

Viens no galvenajiem atkritumu veidiem, ko visvairāk savāc Lielajā talkā, ir plastmasa. Izskan cerība, ka līdz ar depozītsistēmas ieviešanu dzērienu iepakojumiem drīzā nākotnē samazināsies plastmasas atkritumu nonākšana vidē. Taču pandēmijas laikā ir būtiski audzis atkritumu apjoms mežos, jo cilvēki daudz laika pavada dabā. Oficiāli pieteiktajās talkošanas vietās visā Latvijā ar atkritumiem pielasītie maisi uzreiz nepazudīs. Tos savāks pakāpeniski.

Ja talkā pamana šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nezināmiem šķidrumiem, akumulatorus vai citus šķietami bīstamus atkritumus, cilvēki nedrīkst tos aiztikt. Par to jāinformē par talku atbildīgais. Savukārt, atrodot mirušu dzīvniekus, jāinformē sava pašvaldība.

Resurss: skaties.lvatjaunots: 2021.g 22.aprīlī | Tukumabalss.lv (x121)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies