Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2021.gada 28.novembris
Olita, Rita, Vita
-1.36'C
vējš: 1.52m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Depozīta sistēmā reģistrēti pirmie dzērienu iepakojumi


Depozīta sistēmā reģistrēti pirmie dzērienu iepakojumi
Publicitātes foto

SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO) reģistrējis pirmos dzērienu iepakojumus Depozīta sistēmas (DS) reģistrā – pirmie depozīta iepakojumi reģistrēti AS “Aldaris” produktiem. Līgumi par depozīta iepakojuma apsaimniekošanu un laišanu tirgū šobrīd parakstīti ar daļu no depozīta iepakotājiem, kas kopā nosedz vairāk nekā 80% no depozīta sistēmā nododamo iepakojumu tirgus. Līdz š.g. 31. decembrim paredzēts parakstīt līgumus ar pārējiem iepakotājiem, kuri plāno laist tirgū dzērienus depozīta iepakojumā no 2022. gada 1. februāra, kad Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma.


Balstoties uz Iepakojuma likuma 18.1 pantu, depozīta sistēmā ir pienākums iesaistīties visiem depozīta iepakotājiem – dzērienu ražotājiem un importētājiem, kuru radītā izlietotā dzērienu depozīta iepakojumā apjoms kalendārā gada laikā ir 150 kg vai vairāk. Šāds iepakojuma svars atbilst aptuveni 500 vienībām 0,5L stikla pudeļu, 5000 PET pudeļu vienībām, vai arī aptuveni 10 000 metāla skārdeņu vienībām.

“Produkta reģistrācija depozīta sistēmas iepakojuma reģistrā ir priekšnoteikums katra  iepakojuma dalībai depozīta sistēmā. Aicinu dzērienu ražotājus un importētājus laicīgi noslēgt iepakojuma apsaimniekošanas līgumu ar DIO un neatlikt iepakojuma reģistrāciju uz pēdējo brīdi šī gada izskaņā,” norāda SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

 

Pēc līguma noslēgšanas iepakotājiem ir jāsagatavo dzērienu etiķetes depozīta sistēmai – jāizvieto uz tām DS atpazīšanas zīme (vienreiz lietojamais vai atkārtoti uzpildāmais (AU) iepakojums), kā arī svītrkods, kas nodrošina depozīta iepakojuma uzskaiti. Katrs iepakojums ir jāreģistrē Depozīta reģistrā, iesniedzot pieteikumu un nosūtot iepakojumu paraugus DIO, kas izvērtēs iepakojuma un marķējuma atbilstību un reģistrēs iepakojumu Depozīta sistēmas reģistrā.

 

Pirmie iepakojumi ar depozīta zīmi veikalu plauktos parādīsies 2022. gada 1. februārī, taču, ņemot vērā depozīta sistēmas pārejas periodu, no nākamā gada 1. februāra līdz 31. jūlijam veikalu plauktos atradīsies gan dzērienu iepakojumi ar depozīta zīmi, gan bez tās. Savukārt no 1. augusta tirdzniecības vietās drīkstēs atrasties tikai jaunie iepakojumi ar depozīta zīmi.

 

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, plastmasas (PET) un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (līdz 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0.10 EUR apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kas reģistrēts Depozīta sistēmas reģistrā, kā arī iepakojums būs iztukšots.

 

Jau vēstīts, ka 2020.gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022.gada 1.februārī.

 

Valsts vides dienests konkursā lēma dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt "Depozīta iepakojuma operators". Latvijā kopumā plānots uzstādīt 800 līdz 1000 taras pieņemšanas automātu jeb taromātu.

 

 

Papildu informācija:

Miks Stūrītis

“Depozīta Iepakojuma Operators”

      Valdes priekšsēdētājs

E-pasts: miks.sturitis@dio.lvatjaunots: 2021.g 06.oktobrī | Tukuma Balss (x122)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2021 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies