Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
8.64'C
vējš: 3.57m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Dienesta suņi Marko, Yaro un Enzo Kandavas skolā palīdz atklāt likumpārkāpumus


Dienesta suņi Marko, Yaro un Enzo Kandavas skolā palīdz atklāt likumpārkāpumus
Foto: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

 

2. martā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa darbinieki, sadarbojoties ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes kinologiem un dienesta suņiem Marko, Yaro un Enzo, veica preventīva rakstura pārbaudi kādā Kandavas izglītības iestādē. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši piecus administratīvo pārkāpumu procesus.

Pārbaudes laikā dienesta suns norādīja uz vienu jaunieti, kurš aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē. Tāpat pie šī jaunieša tika atrastas, iespējams, narkotiskās vielas, kas ir nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to sastāvu un precīzu svaru. Policijā par minēto ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.
Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu glabāšanu likumsargi uzsāka vēl vienu administratīvā pārkāpuma procesu, un arī šajā gadījumā pie kāda cita jaunieša atrastās, iespējams, narkotiskās vielas tika nosūtītas uz ekspertīzi, lai noskaidrotu to sastāvu un precīzu svaru.
Pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48. panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.
Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka divi jaunieši pie sevis glabā cigaretes un elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertni, tādējādi pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmo daļu, kas nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Abos šajos gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Kopumā dienesta suņi pie jauniešiem atrada 26 cigaretes, vienu marihuānas smalcinātāju un vienu elektroniskās smēķēšanas ierīces uzpildes šķidruma tvertni.
Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.
Policija aktīvi strādā narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā un pārbaudes turpināsies. Pārbaužu mērķis ir atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, kā arī brīdināt par atbildību un novērst lietošanu turpmāk. Likumsargi atgādina, ka narkotisko un psihotropo vielu lietošana, glabāšana un arī tirgošana ir nopietns pārkāpums, atbilstoši nodarījuma smagumam par to paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība.
Resurss: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde

 atjaunots: 2022.g 04.martā | Tukuma Balss (x271)
Novados, Kandava

Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
Tukuma šāvējiem labi rezultāti sacensībās Zviedrijā
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x148)
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
"RocketBiker Enduro" sacensībām jau pieteikušies 140 sportisti
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x255)
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
No mūžībā aizgājušā Inta Ķuža atvadīšanās notiks sestdien
2022.g 12.augustā | Tukuma Balss (x145)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies