Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 29.jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
23.64'C
vējš: 2.55m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Saeima ierobežo 9. maija pasākumu publisku svinēšanu


Saeima ierobežo 9. maija pasākumu publisku svinēšanu

Ceturtdien, 31. martā, Saeimas deputāti pieņēma grozījumus "Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā", kas paredz  ierobežot 9. maija publiskas svinības, kā arī aizliegt publiskos pasākumos izmantot tādus militāru agresiju slavinošus simbolus kā burti "Z" un "V".

 

Neizvairoties no asām debatēm, no klātesošajiem deputātiem grozījumus likumā atbalstīja 69 tautas kalpi, bet "pret" balsoja 15. Likuma grozījumi paredz, ka publiskās vietās būs liegts lietot tādus Krievijas militāro agresiju slavinošus simbolus kā burtus "Z" un "V" vai citus simbolus, kas izmantoti ar šādu mērķi.

 

Tāpat publiska pasākuma norises laikā būs aizliegts popularizēt un slavināt nacistiskā vai komunistiskā režīma ideoloģiju saturošus notikumus, tai skaitā šo ideoloģiju pārstāvošu personu dzimšanas dienas, kauju un uzvaru atceres dienas, brīvu un neatkarīgu valstu teritoriju vai to daļu okupāciju slavināšanas dienas.

 

Ar likuma grozījumiem turpmāk nebūs ļauts plānot pasākumus tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa.

 

Par noteiktās publisku izklaides un svētku pasākumu rīkošanas un norises kārtības pārkāpšanu varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 400 EUR, bet juridiskajai personai – līdz 3200 EUR.

 

Resurss: nra.lvatjaunots: 2022.g 31.martā | Tukuma Balss (x212)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies