Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
18.64'C
vējš: 1.54m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

VARAM: atbalsta programmas ietvaros pirmie elektroauto iedzīvotājiem būs pieejami jau aprīļa vidū


VARAM: atbalsta programmas ietvaros pirmie elektroauto iedzīvotājiem būs pieejami jau aprīļa vidū
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: swedbank.blog

Elektroautomašīnas ar valsts atbalstu iedzīvotāji no aprīļa beigām varēs iegādāties pie 58 komersantiem, ceturtdien videotiešraidē informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, iepazīstinot ar projektu.

 

Latvijas Vides investīciju fonds (LVIF) ir atlasījis 58 komersantus, kuri sniegs konkrēto pakalpojumu, un līdz aprīļa beigām tiks noslēgti visi nepieciešamie līgumi. Plešs aicināja sekot līdz aktuālajai informācijai gan ministrijas, gan LVIF mājaslapā.

 

Iedzīvotājiem līdz nākamā gada beigām būs pieejams valsts atbalsts bezemisiju auto iegādei, un kopējais projekta finansējums ir 10 miljoni eiro. Plešs arī norādīja, ka nepieciešamības gadījumā finansējums tiks palielināts.

 

Jauna elektroauto iegādei varēs saņemt līdzfinansējumu 4500 EUR apmērā, bet lietota elektroauto iegādei - 2250 EUR. Atbalstu varēs iegūt elektroauto līdz maksimālajai summai 60 000 EUR, savukārt lietotām auto noteikta minimālā summa - 5500 EUR.

 

Programma būs pieejams arī iedzīvotājiem, kuri automašīnu iegādāsies līzingā, turklāt subsīdiju varēs izmantot kā pirmo iemaksu.

 

Latvijas Vides investīciju fonda Valdes priekšsēdētājs Egils Zariņš uzsvēra, ka programma ir izstrādāta elektroauto pircēja ērtībām: “Sagaidām, ka jau nākamnedēļ vairums elektroauto tirgotāju parakstīs sadarbības līgumus ar Latvijas vides investīciju fondu. Attiecīgi iedzīvotājiem pilnīgi visas formalitātes tiks nokārtotas pie auto dīlera. Viss kas nepieciešams – parakstīt pirkuma līgumu, ko iespējams izdarīt arī elektroniski.” 

 

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Mēs katrs varam pielikt roku pie ilgtspējīgāka patēriņa veicināšanas un zaļāka dzīvesveida piekopšanas – nododot dzērienu iepakojumu depozīta sistēmā, aktīvi šķirojot atkritumus, uzstādot saules paneļus vai atsakoties no dzīvnieku valsts produktiem. Tagad arī Latvijas iedzīvotājiem beidzot pieejams atbalsts elektroauto iegādei, kas ļaus mazināt transporta radīto siltumnīcefekta gāzu emisiju ietekmi uz apkārtējo vidi un dabu. Šī atbalsta programma ir viens no pasākumiem, lai veicinātu Latvijas virzību uz klimata mērķu sasniegšanu un sniegtu iedzīvotājiem iespēju iegādāties un izmantot mūsdienīgus un modernus transportlīdzekļus ikdienas pārvietošanās nolūkiem.” 

 

Resurss: varam.gov.lv/Tvnet.lvatjaunots: 2022.g 08.aprīlī | Tukuma Balss (x477)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies