Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
13.64'C
vējš: 2.12m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pēc 2 gadu cīņas ar Covid-19 beidzot atrasts efektīvākais līdzeklis tā ierobežošanai; tā nav roku mazgāšana


Pēc 2 gadu cīņas ar Covid-19 beidzot atrasts efektīvākais līdzeklis tā ierobežošanai; tā nav roku mazgāšana
Foto: houstonmethodist.org
Vairāk nekā divu gadu ilgajā cīņā ar Covid-19 pandēmiju lietā tika likta virkne aizsardzības pasākumu: roku mazgāšana, masku nēsāšāna, vakcinācija. Taču viens no spēcīgākajiem koronavīrusa apkarošanas instrumentiem, pēc ekspertu domām, ir ventilācija, vēsta CNN.

Kopš pandēmijas sākuma Hārvardas T.H. Veselīgu ēku programmas direktors Džozefs Allens un citi eksperti ir vicinājuši sarkanos karogus, sakot, ka tam, ko mēs darījām, lai izsargātos no Covid-19, nav bijusi liela jēgas.

 

Roku mazgāšana un sociālā distancēšanās ir piemērota, taču, mūsuprāt, nepietiekama, lai nodrošinātu aizsardzību pret vīrusu pārnēsājošiem elpceļu mikropiliņiem, ko inficēti cilvēki izplata gaisā.

Šī problēma ir īpaši aktuāla iekštelpās vai slēgtās vidēs, īpaši tajās, kurās ir daudz cilvēku un ir nepietiekama ventilācija," atklātā vēstulē jau 2020. gada jūlijā norādīja simtiem zinātnieku.

 

"Ārā ir drošāk nekā telpās" ir kļuvusi par tādu kā Covid-19 mantru. Allens norāda, ka mūsu uzmanības centrā vienmēr ir jābūt tam, kā aizsargāt sevi iekštelpās pat tad, kad nav pandēmijas.


"Mēs esam iekštelpu suga. 90% sava laika pavadām telpās. Gaiss, ko elpojam telpās, ļoti ietekmē mūsu veselību," viņš teica. Un veids, kā to izdarīt, ir ventilācija un gaisa filtrēšana.

 

Pēteris Apinis jau pērn par to stāstīja, uzsverot, ka Covid-19 infekcijas izplatībā nav lielas nozīmes maskas esamībai vai 2 metriem, bet gan telpas kubatūrai, ventilācijai un vēdināšanai. Vienkāršoti - ja klase netiek vēdināta un nav ventilācijas, bet viens bērns ir vīrusa izplatītājs, nelīdzēs nekādas maskas un bērnu sēdināšana katrā otrajā solā - vīrusa gaisa pilienos telpā būs gana daudz.

 

Resurss: CNN/nra.lvatjaunots: 2022.g 12.aprīlī | Tukuma Balss (x501)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies