Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2022.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
8.64'C
vējš: 3.57m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Ceturtdien pēcpusdienā elektrībai gaidāms nepieredzēts cenas lēciens


Ceturtdien pēcpusdienā elektrībai gaidāms nepieredzēts cenas lēciens
Foto: Tech Xakata

Elektroenerģijas lietotājiem ar dinamisko tarifu rīt, 21. jūlijā, vēlams īpaši izvairīties no elektrības izmantošanas laikā starp pulksten sešiem un septiņiem, lai izvairītos no nepieredzēti strauja cenas lēciena.

 

Informācija "Nord Pool" mājaslapā liecina, ka biržas cena šajā stundā pārsniegs divus eiro par kilovatstundu, bet, pieskaitot PVN, viena kilovatstunda izmaksās 2,54 eiro.

 

Tas ir divas reizes dārgāk nekā līdzšinējais pēdējo gadu elektrības cenas rekords, kas tika sasniegts pērn decembrī. Tikpat augsta cena rīt būs arī Lietuvā, taču ne citās reģiona valstīs.

 

Uzņēmuma "Augstsprieguma tīkls" valdes loceklis Gatis Junghāns skaidroja, ka augsto cenu rada divi apstākļi – vietējā elektrības ražošana ir samazinājusies, tajā skaitā Daugavas HES remontdarbu un zemā ūdens līmeņa dēļ, savukārt karstais laiks samazina iespējas elektrību pirkt citur.

 

"Importa iespējas rīt ir samazinātas, jo sakarā ar karsto laiku pārvades sistēmas operatori ierobežo starpsavienojumu jaudas.

 

Tajā skaitā rīt dārgo cenu stundās ir ierobežotas importa jaudas no Zviedrijas uz Lietuvu, arī ierobežotas importa jaudas no Igaunijas uz Latviju. Kopumā šis rada šos augsto cenu apstākļus," sacīja Junghāns.

 

Viņš norādīja, ka līdzīgi cenu lēcieni var notikt arī turpmāk gadījumā, ja saglabāsies karstais laiks un vietējā elektrības ražošana nepalielināsies.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2022.g 20.jūlijā | Tukuma Balss (x854)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 comforthouse_250x250_125533.giftukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2022 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies