Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 05.februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
-2.36'C
vējš: 2.48m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tiesa "AAS Piejūra" lietā trīs personām liek valstij atmaksāt vairāk nekā 4 miljonus EUR


Tiesa "AAS Piejūra" lietā trīs personām liek valstij atmaksāt vairāk nekā 4 miljonus EUR
Attēlam ilustartīva nozīme. Foto: prowsechowne.com

Kurzemes rajona tiesa Talsos ceturtdien “AAS Piejūra” krimināllietā par vainīgu atzina esošo uzņēmuma vadītāju, poligona “Janvāri” vadītāju, kā arī bijušo “Janvāri” vadītāju, kurš izgaismoja nebūšanas. Visiem trim par izvairīšanos no dabas resursu nodokļu nomaksas un par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu valstij solidāri jāmaksā kopumā vairāk nekā četri miljoni EUR.

 

Kad pirms vairāk nekā diviem gadiem atkritumu apsaimniekotāja „Piejūra” poligona „Janvāri” šķirošanas stacijā Tukumā izcēlās ugunsgrēks, vides inspektori secināja, ka tur uzglabā vairāk atkritumu, nekā tie ir reģistrēti. Par to arī uzņēmums samaksāja naudas sodu.

Pēc kāda laika tiesībsargājošajās iestādēs vērsās trauksmes cēlājs, un saņemts tika arī pašvaldības deputāta iesniegums, par to, ka „Piejūra” izvairās no dabas resursu nodokļu nomaksas. Prokuratūras ieskatā atkritumi, par kuriem būtu jāmaksā nodoklis, tika reģistrēti kā bioloģiskie atkritumi. Tāpēc prokuratūra cēla apsūdzību Ērikam Zaporožecam, jo viņš ir vienīgais uzņēmuma valdes loceklis. Savukārt poligona „Janvāri” bijušais vadītājs Ingvars Lerhs un viņa pēctecis Inārs Zaļums, valsts apsūdzības ieskatā, ir atbalstījuši Zaporožeca darbības.

Tiesībsargājošās iestādes vēlāk saskatīja, ka ir arī ceļama apsūdzība par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums. Pēc šī panta apsūdz tikai Zaporožecu un Lerhu.

“Par atkritumiem, kas nav apglabāti un par kuriem ir vai nav jārēķina nodoklis – to nevar nezināt attiecīgās personas,” skaidroja prokurors Roberts Stivriņš.

Kurzemes rajona tiesa Talsos prokuratūrai piekrita, atzīstot visus trīs par vainīgiem. Zaporožecam piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz gadu un pieciem mēnešiem un liegums ieņemt vadošu amatu nozarē uz trim gadiem. Lerham piespriests 150 stundu sabiedriskais darbs un liegums ieņemt amatu uz diviem gadiem, bet Zaļumam – nosacīts brīvības atņemšanas sods uz pusgadu un liegums ieņemt amatu uz diviem gadiem.

Tāpat tiesa pieprasa apsūdzētajiem solidāri atmaksāt valstij radušos kaitējumu – vairāk nekā četrus miljonus EUR. Lietā apsūdzētie savu vainu neatzīst.
Paredzams, ka lietas dalībnieki, sagaidot pilno spriedumu, to pārsūdzēs. 

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Piejūra" kapitāldaļas pieder Talsu un Tukuma un pavisam nedaudz Jūrmalas pašvaldībai.

 

Resurss: lsm.lv
atjaunots: 2022.g 03.novembrī | Tukuma Balss (x241)
Novados, Tukums

Notikusi pašmāju filmas "Mātes piens" pirmizrāde
Notikusi pašmāju filmas "Mātes piens" pirmizrāde
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x46)
Slampes pagastu no 6.februāra vadīs Mairita Čuda
Slampes pagastu no 6.februāra vadīs Mairita Čuda
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x43)
Noslēgušies būvdarbi Sociālā dienesta klientu apkalpošanas telpās Kandavā
Noslēgušies būvdarbi Sociālā dienesta klientu apkalpošanas telpās Kandavā
2023.g 02.februārī | Tukuma Balss (x33)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies