Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 05.februāris
Agate, Selga, Silga, Sinilga
-3.36'C
vējš: 2.39m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Policija iegādājusies jaunas transportlīdzekļu un bezpilota gaisa kuģu vienības


Policija iegādājusies jaunas transportlīdzekļu un bezpilota gaisa kuģu vienības
Foto: Tvnet.lv

Valsts policija 16. novembrī iepazīstina ar jaunajiem transportlīdzekļiem un droniem. Līdz ar Valsts policijas strukturālo pārmaiņu pakāpenisku ieviešanu, Valsts policija iegādājusies un saņēmusi jaunas transportlīdzekļu un bezpilota gaisa kuģu vienības sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

 

No jauniegādātajām automašīnām 185 ir tā sauktie "mobilie iecirkņi" jeb speciāli pielāgotas un aprīkotas automašīnas, no kurām reaģējošie policisti varēs piekļūt visām nepieciešamajām sistēmām, tādējādi notikuma vietā raitāk risinot konkrēto jautājumu vienlīdzīgā kapacitātē, kāds tas iespējams policijas iecirkņos.

Šiem transportlīdzekļiem ir jauns, pilnvērtīgs un moderns aprīkojums operatīvai reaģēšanai dažādās situācijās. Tie aprīkoti ar 360 grādu kamerām, ātruma kontroles ierīcēm, automātisku numurzīmju atpazīšanas sistēmu, tostarp tajos ir speciāli ierīkota vieta diviem aizturētajiem, nodrošinot arī video un audio kontroli.

Tāpat papildu ceļu satiksmes uzraudzībai saņemtas 58 jaunas trafaretās un netrafaretās automašīnas. No tām 40 ir trafaretās, kā arī deviņas netrafaretās "Škoda Superb" un deviņas netrafaretās "Volkswagen Tiguan". Ceļu policijas rīcībā jau šobrīd ir desmitiem netrafaretu "Škoda Superb" un "Subaru Forester" spēkrati.

Minētās automašīnas ir jaudīgākas par līdz šim lietošanā esošajām, kā arī aprīkotas ar jaunu un modernu tehniku, tostarp 360 grādu kamerām, automātisko numurzīmju atpazīšanas sistēmu, uzlabotu speciālo iekārtu izkārtojumu un pārvietojamu planšeti ātrākai un efektīvākai iespējai fiksēto pārkāpumu demonstrēt pārkāpējam.

 

Vienlaikus saņemti transportlīdzekļi, kas paredzēti arī citām struktūrvienībām - Speciālo uzdevumu bataljona vajadzībām, izmeklētājiem, kinologiem, ekspertiem, arī administratīvajam blokam.

Jaunie transportlīdzekļi tiks nodoti visām teritoriālajām pārvaldēm policijas funkciju veikšanai, un tie būs redzami uz ceļiem visā Latvijā.

Papildu iegādāti desmit motocikli, kas jau rūpnieciski ir pielāgoti policijas vajadzībām un papildus satiksmes uzraudzībai, sabiedriskās kārtības uzraudzībai, kā arī izmantošanai citu uzdevumu izpildē iegādāti 16 bezpilota gaisa kuģi un sešas dronu detektēšanas iekārtas.

Jaunās transportlīdzekļu un dronu vienības iegādātas, piesaistot dažādus finanšu instrumentus.

Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas vadība šodien Rīgā, Čiekurkalnā, prezentēja jauniegādātos policijas operatīvos transportlīdzekļus un dronus.

 

Resurss: Valsts policija/Tvnet.lv
atjaunots: 2022.g 16.novembrī | Tukuma Balss (x52)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies