Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
17.64'C
vējš: 0.22m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

VUGD Kandavas postenis saņem jaunu specializēto transportlīdzekli


VUGD Kandavas postenis saņem jaunu specializēto transportlīdzekli
Foto: kandava.lv

Pakāpeniski Latvijā ierodas jaunās paaugstinātas caurgājības autocisternas Mecedes Benz UNIMOG (4x4) un IVECO. Kopumā VUGD iegādājies 30 UNIMOG, kas lielākoties paredzēti izvietošanai posteņos un 11 IVECO transportlīdzekļus, kas uz izsaukumiem dosies no daļām. Jaunie UNIMOG transportlīdzekļi vizuāli atšķirsies no iepriekšējiem, jo dienestam attīstoties, bija nepieciešams mainīt arī transportlīdzekļu vizuālo identitāti, kas būtu moderna, pamanāma un mūsdienu drošības prasībām atbilstoša. Šobrīd VUGD saņēmis jau deviņas jaunās UNIMOG autocisternas. Transportlīdzekļu iegādei no valsts budžeta tika piešķirti 15,3 mlj. eiro.

 

Kandavas postenis jauno ugunsdzēsēju autocisternu saņēma 2022. gada 3. novembrī. Lai iepazītos ar jauno tehniku, 9. novembrī, tehnikas piegādātājs organizēja personāla teorētiskās un praktiskās apmācības.

 

Mācībās piedalījās Kandavas posteņa personāls un daļa personāla no Tukuma daļas. Braukšanas nianses tika apgūtas Kandavas lauksaimniecības tehnikuma praktisko nodarbību autodromā, savukārt darbs ar ūdens padošanu un sūkņa testēšana notika pie Teteriņa ezera. Tikai pēc personāla apmācībām jaunais Mercedes Benz UNIMOG Kandavas postenī uzsāka darbu, kā izbraukuma pamatautomobīlis.

 

Jaunā tehnika būtiski atvieglos darbu Kandavas postenī, steidzoties uz ugunsgrēkiem un dažāda veida glābšanas darbiem. Kandavas posteņa personāls ir gandarīts par jauno tehniku, jo līdz šim pārsvarā tika strādāts ar vecajām padomju laika ZIL 131 markas autocisternām, jo kaut ko modernāku nevarēja ietilpināt Kandavas ugunsdzēsēju depo telpās, ierobežotā augstuma dēļ.

 

Mercedes Benz UNIMOG U5023 4x4 galvenie raksturlielumi


Pilna masa: 14500 kg. Pašmasa: 9910 kg.

Izmēri: garums - 7325 mm (ieskaitot izvietoto aprīkojumu), - augstums - 2900 mm (ieskaitot novietoto aprīkojumu uz automobiļa jumta), - platums - 2450 mm.

Augsta caurgājamība – klīrenss 450mm. Transmisija: 4x4 ar diferenciāļa bloķēšanu, priekšējo un aizmugurējo ass bloķētāju un pretizslīdes sistēma ar signāllampu, kas parāda kad bloķētājs ir ieslēgts. Kabīne aprīkota ar trīs sēdvietām (ieskaitot autovadītāju). Aprīkota ar vinču.

 

Autocisternas nodalījumi:


Četri nodalījumi ar žalūzijas veida durvīm. Aizmugurē - apsildāms un aizverams sūkņa nodalījums. Nodalījumi aprīkoti ar apgaismojumu, kas ieslēdzas automātiski, atverot nodalījumu durvis. Brīdinājuma signāls kabīnē par atvērtu nodalījumu.

 

Speciālās gaismas iekārta, lukturi un videokamera:


Speciālā gaismas iekārta - GAMET. Papildus zilas bākugunis iestrādātas speciālajā virsbūvē (kravas kastē) augšējā daļā priekšā un aizmugurē, lai bākuguns gaismas netraucē automobiļa vadītājam. Papildus divi stroboskopi iestrādāti automobiļa priekšējā dekoratīvajā režģī. Aizmugurējie lukturi iestrādāti automobiļa korpusā. Priekšas un aizmugures lukturi, miglas lukturi, speciālās gaismas un skaņas ierīces aprīkotas ar izturīgu pret triecieniem aizsargrāmi. Aizmugures videokamera, kas automātiski ieslēdzas, ieslēdzot atpakaļgaitas pārnesumu.

 

Resurss: VUGDatjaunots: 2023.g 24.janvārī | Tukuma Balss (x484)
Novados, Kandava

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x92)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x14)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x22)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies