Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 5.92m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

FK "Tukums 2000" saņēmis licenci dalībai jaunajā futbola Virslīgas sezonā


FK "Tukums 2000" saņēmis licenci dalībai jaunajā futbola Virslīgas sezonā
Foto: Tukums 2000

Pirmdien Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas pirmās instances padome izvērtēja "Optibet" Virslīgas 2023. gada sezonas dalībnieku atbilstību prasībām. Licence dalībai sacensībās piešķirta astoņiem klubiem, pieciem no kuriem ir dots termiņš atsevišķu kritēriju pilnīgai izpildei, bet vēl diviem klubiem lēmuma pieņemšana atlikta, dodot laiku neatbilstību novēršanai. Savu licences pretendenta statusu atsaucis FK "Spartaks" klubs.

Lēmumi pieņemti pēc visu klubu licencēšanas procesā atrunāto kritēriju atbilstības pārbaudes juridiskajos, sporta, personāla un administratīvajos, sociālās atbildības, infrastruktūras un finanšu jautājumos. Papildus desmit klubiem, kuri iesniedza klubu licencēšanas dokumentus, pamatojoties uz to sportiskajiem rezultātiem 2022. gada sezonā, licences pretendenta statuss tika piešķirts arī SK "Super Nova" un Grobiņas SC.

LFF A licence pēc visu noteikumos paredzēto kritēriju izpildes piešķirta "Riga FC", RFS un FK "Tukums 2000". Četriem klubiem noteiktās kritēriju kategorijās konstatēta daļēja to izpilde, tāpēc licence piešķirta, nosakot papildus termiņus to pilnīgai izpildīšanai:

FK "Metta", FK "Liepāja", BFC "Daugavpils" - līdz 1. martam iesniedz vai papildina dokumentus infrastruktūras kritēriju pilnīgai izpildei noteikumu 27. paragrāfa izpildei;
FK Auda - līdz 15. februārim iesniedz vai papildina dokumentus finanšu kritēriju pilnīgai izpildei noteikumu 61. un 65. paragrāfa izpildei.
"Valmiera FC" kluba sakarā lēmuma pieņemšana par licences piešķiršanu atlikta līdz 2. februārim, nosakot, ka "Valmiera FC" līdz 2. februārim ir jāizpilda Klubu licencēšanas noteikumu 65. paragrāfa un 66. paragrāfa noteikumi (pastāv Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds, kā arī nav izpildīts 2022. gada 19. janvāra FIFA lēmums par trenēšanas un sagatavošanas kompensāciju izmaksu pret FC "Shakhtar Donetsk" par spēlētāju Roman Yakuba).

FS "Jelgava" kluba sakarā lēmuma pieņemšana par licences piešķiršanu atlikta līdz 2. februārim, ņemot vērā nepieciešamību no padomes puses papildus izvērtēt licences pretendenta atbilstību noteikumu juridiskajiem un finanšu kritērijiem (galvenajam trenerim un vārtsargu trenerim šobrīd nav attiecīgās kvalifikācijas minēto pozīciju ieņemšanai un ir jāveic augstākas kvalifikācijas kursu apmaksa, kā arī juridiskā persona, kurā atrodas licences pretendenta jaunatnes struktūra (FK "Jelgava"), kas ļauj izpildīt 16. paragrāfa prasības, nav iekļauta to juridisko personu lokā, kuras ir jānovērtē saskaņā ar noteikumiem, tajā skaitā paragrāfiem, kas attiecās uz finanšu kritērijiem).

FK "Spartaks" ar 30. janvāra vēstuli ir informējis padomi par to, ka atsauc savu licences pretendenta statusu LFF A licencei un turpmāk piedalīsies LFF B ("Optibet" Nākotnes līgas) klubu licencēšanas procesā. Tādējādi FK Spartaks ir atsaucis savu pieteikumu LFF A licences saņemšanai.

Izskatot SK "Super Nova" pieteikumu licencei, konstatēts, ka personāla un administratīvie, kā arī infrastruktūras kritēriji ir izpildīti daļēji. Klubam licence piešķirta, nosakot papildus termiņu to pilnīgai izpildīšanai - līdz 1. martam iesniedz vai papildina dokumentus personāla un administratīvo kritēriju (41. paragrāfs) un infrastruktūras (27. paragrāfs) pilnīgai izpildei.

Padome lēmusi nepiešķirt LFF A licenci Grobiņas SC saistībā ar sporta, personāla un administratīvo, sociālās atbildības, infrastruktūras un finanšu kritēriju neizpildi. Lēmumu par licences neizsniegšanu Grobiņas SC ir tiesības pārsūdzēt piecu darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas.

Jaunā "Optibet" Virslīgas sezona sāksies 11. martā, bet noslēgums paredzēts 11. novembrī.

 

Resurss: LFFatjaunots: 2023.g 31.janvārī | Tukuma Balss (x416)
Novados, Tukums, Sports, Futbols

Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
vakar | Tukuma Balss (x249)
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
vakar | Tukuma Balss (x65)
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
aizvakar | Tukuma Balss (x214)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies