Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 20.jūnijs
Maira, Rasa, Rasma
20.64'C
vējš: 6.49m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumā notikusi diskusijas par veselības aprūpes pieejamību


Tukumā notikusi diskusijas par veselības aprūpes pieejamību
Foto: Tukuma novada pašvaldība

Tukuma novada dome, 16. maijā, Tukuma ledus hallē rīkoja diskusiju uz, kuru aicināja novada ģimenes ārstus un Nacionālā veselības dienesta pārstāvjus (NVD), lai runātu par veselības aprūpes pieejamību, ģimenes ārstu vajadzībām un pašvaldības lomu veselības aprūpes nodrošināšanā.

“Redzam, ka Tukuma novadā vēlas dzīvot aizvien vairāk cilvēku. Tādēļ no pašvaldības puses tiek domāts par to, lai cilvēkiem šeit būtu ērti – sakārtota infrastruktūra, vides pieejamība, izglītības iespējas un laba veselības aprūpe,” atklājot diskusiju pauda Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš.

Pašvaldības veiktās aptaujas dati liecina, ka 70 % iedzīvotāju ir apmierināti vai drīzāk apmierināti ar ģimenes ārstu sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī 47 % iedzīvotāju ir apmierināti vai drīzāk apmierināti ar speciālistu sniegtajām konsultācijām un pakalpojumiem slimnīcās, poliklīnikās un veselības centros. Savukārt, kā vēlamos uzlabojumus veselības jomā, Tukuma novada iedzīvotāji ir norādījuši, ka vēlētos, lai pie Tukuma poliklīnikas tiktu izveidots stāvlaukums, kā arī iedzīvotāji gribētu redzēt Tukuma slimnīcas attīstību, t.sk. iekštelpu un aparatūras modernizāciju un slimnīcas fasādes atjaunošanu. Kā vēlamie uzlabojumi aptaujā tiek minēta arī labāka veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība un uzlabota pakalpojumu sniegšanas kvalitāte.

Lai celtu iedzīvotāju apmierinātību un veselības aprūpes pieejamību, Tukuma novada pašvaldība jau ir īstenojusi un arī šobrīd īsteno vairākus projektus. Ir veikti visi nepieciešamie priekšdarbi, lai pavisam drīz varētu uzsākt stāvlaukuma pie Tukuma poliklīnikas būvdarbus, kā arī notiek Tukuma slimnīcas ēkas energoefektivitātes projektēšana. Projekta ietvaros tiek veicināta veselības un slimību profilakses pakalpojumu pieejamība Tukumā, Kandavā un Jaunpilī, kā arī deinstitucionalizācija Tukumā un Jaunpilī. Pašvaldības īstenotā projekta rezultātā Santas Zaļmežas praksē veikta primārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana, savukārt Skaidrītes Jurēvicas praksē uzlabots primārās veselības aprūpes tehniskais nodrošinājums.

Tāpat arī Tukuma novada pašvaldība veiksmīgi darbojas veselīgo pašvaldību tīklā, lai sekmētu labās prakses piemērus, pieredzes apmaiņu starp pašvaldībām un sniegtu metodoloģisku atbalstu dažādu veselības veicināšanas jautājumu risināšanā, tādējādi atbalstot veselības, labklājības un vienlīdzīgu iespēju attīstību reģionālajā līmenī. Novada iedzīvotājiem ir pieejami dažādi veselību veicinoši pakalpojumi, kā arī ir pieejami sporta zāles un stadioni.

Diskusijas laikā Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve informēja, ka aptaujājot Tukuma novada pagastu pārvalžu vadītājus noskaidrots, ka aprūpes pakalpojumi ir pieejami visiem Tukuma novada pagastu iedzīvotājiem ar nelieliem izņēmumiem, piemēram, Zentenes un Matkules pagastā, kur situācija varētu būt labāka. Novada iedzīvotāji visvairāk gaida jaunus speciālistus un iedzīvotājiem ir pamatotas bažas, ka viņi var palikt bez ģimenes ārstiem, kuri, sasniedzot pensijas vecumu, varētu pārtraukt praksi. Tāpat aptaujas rezultāti liecina, ka iedzīvotājiem ir vēlme saņemts plašāku izmeklējumu klāstu, daudzveidīgākus pakalpojumus un pasākumus dzīves kvalitātes celšanai. “Veselības aprūpe ir viena no cilvēka pamatvajadzībām, ja tā netiek saņemta cilvēkam strauji pasliktinās veselība, un pieaug pieprasījums pēc aprūpes mājās,” pauž Tukuma novada Sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve.

NVD atzinīgi novērtēja Tukuma slimnīcas darbu un pateicās Tukuma novada pašvaldībai par ieinteresētību un vēlmi novadam piesaistīt jaunus speciālistus. Tāpat NVD Kurzemes nodaļas vadītāja Anita Zolmane klātesošos informēja par feldšerpunktu izveides nosacījumiem – iedzīvotāju skaitu, vides pieejamības prasībām u.c., un aicināja pašvaldību rūpīgi izvērtēt, kuros gadījumos nepieciešams izveidot feldšerpunktu un kuros ir izdevīgāk pacientu aizvest pie ģimenes ārsta vai līdz ārstniecības iestādei.

Savukārt Tukuma slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča uzsvēra, ka šobrīd veselības aprūpe ir ļoti liela problēma. “Katrā krīzē ir savs labums. Tukuma slimnīcā šobrīd ir izveidota jauna komanda un mēs ceram uz pozitīvām pārmaiņām. Darbu ir sācis jauns slimnīcas galvenais ārsts un ir piesaistīti arī citi speciālisti. Slimnīcā notiek operācijas, kā arī ir piesaistīti stacionāra “Gaiļezers” jaunie specialisti. Mūsu komanda ir gatava strādāt un ir plāns kā to darīt,” pauž slimnīcas direktore.

“Centra aptiekas” Tukumā vadītāja, farmaceite un Tukuma novada pašvaldības deputāte Agnese Ritene klātesošos informēja, ka Tukuma novadā zāļu pieejamība tiek nodrošināta. Novadā ir deviņas aptiekas un Tukums ir viena no retajām vietām, kur ir diennakts aptieka.

Par ikdienas jautājumiem un iespēju Tukuma novadam piesaistīt jaunus speciālistus savā starpā plaši diskutēja ģimenes ārsti. Tāpat arī izskanēja bažas par to, ka ārsta prakses atvēršana nebūt nav tik vienkārša, kas iespējam ir par iemeslu ārstu trūkumam.

Diskusija bija ļoti vērtīga, lai pašvaldība apzinātu esošo situāciju un palīdzētu rast risinājumu speciālistu trūkumam un citām problēmām veselības aprūpē.

 

Resurss: Tukums.lvatjaunots: 2023.g 17.maijā | Tukuma Balss (x211)
Novados, Tukums

Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
Bobslejists Dāvis Spriņģis pametis Latvijas Olimpisko vienību
vakar | Tukuma Balss (x245)
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
vakar | Tukuma Balss (x65)
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
Roze Latvijas čempionātā riteņbraukšanā izcīna 3.vietu, Gališs kļūst par Latvijas čempionu parariteņbraukšanā
aizvakar | Tukuma Balss (x212)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies