Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.53m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Aizvadīts sausākais maijs šajā gadsimtā


Aizvadīts sausākais maijs šajā gadsimtā
Foto: lsm.lv

Aizvadītais maijs Latvijā bijis sausākais šajā gadsimtā, liecina portāla LSM.LV apkopotā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Vidējais nokrišņu daudzums valstī bijis tikai aptuveni 12 milimetri, kas ir tikai 24 % no klimatiskās normas.

Mitrāks laiks bijis Latgalē, kur Rēzeknē pagājušajā mēneši nolijuši gandrīz 30 milimetri lietus, kas šajā reģionā ir puse no mēneša normas, bet daudzviet citur Latvijā maija nokrišņu summa nesasniedz pat 10 milimetru.

Šajā gadsimtā bijuši vairāki gadi, kad maijā nokrišņu daudzums valstī vidēji ir ap 20-30 milimetriem, taču tik sauss, kā aizvadītais maijs, nav bijis neviens.

Vēsturē zināmi vēl daži gadi, kad maijā valdījis līdzīgs sausums: 1941., 1947., 1971. un 1993., taču šajos gados sausums ne vienmēr aptvēris visu Latviju, bet atsevišķas valsts daļas. Piemēram, 1971. gadā Alūksnē mēneša nokrišņu daudzums sasniedza tikai vienu milimteru, bet Kurzemi skāra pamatīgas lietusgāzes, kas pat izskaloja sējumus.

Pēdējais relatīvi sausais maijs Latvijā piedzīvots 2018. gadā, kad nokrišņu daudzums valstī bija nepilni 24 milimetri jeb gandrīz puse no klimatiskās normas, taču laiks bija karsts, turklāt sekoja viena no sausākajām vasarām zināmajā vēsturē.

Vides monitoringa programmas "Copernicus" prognozes liecina, ka vasaras mēnešos Latvijā, visticamāk, nokrišņu daudzums būs mazāks par klimatisko normu, tādēļ pastāv iespēja, ka daudzos Latvijas reģionos sausums valdīs visu vasaru.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2023.g 01.jūnijā | Tukuma Balss (x217)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies