Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 16.jūnijs
Justīne, Juta
23.64'C
vējš: 1.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

7. septembrī Rīgā notiks gājiens pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu


7. septembrī Rīgā notiks gājiens pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu
Foto: rmsenergy.co.uk

7.septembrī Rīgā plānots protesta gājiens pret "Sadales tīkla" tarifu straujo kāpumu, informēja pasākuma rīkotāji.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 200 cilvēkiem. Protesta mērķis ir apturēt "Sadales tīkla" tarifu pieaugumu, izvērtēt to pamatojumu un pieprasot tūlītēju valdības rīcību.

Plānots, ka gājiens sāksies plkst.18 no Pulkveža Brieža ielas 12, kur atrodas "Sadales tīkla" akcionāra "Latvenergo" korporatīvās vadības ēka, līdz Ministru kabinetam.

Starp pasākuma rīkotājiem norādīti "Konservatīvās partijas" biedri. Piemēram, Jānis Svemps startēja Rīgas domes vēlēšanās no "Jaunās konservatīvās partijas", savukārt Andris Vītols no šīs partijas ievēlēts Ķekavas novada domē.

Kā ziņots, 1.jūlijā stājās spēkā "Sadales tīkla" un pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" jaunie elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu tarifi.

"Sadales tīkla" jauno tarifu ietekme uz mājsaimniecībām ir atšķirīga atkarībā no pieslēguma parametriem un patēriņa, tostarp maksu nosaka, vai ir ir vienas fāzes (1F) vai trīs fāžu (3F) pieslēgums, vai slodze ir 16A, 20A, 25A, 32A, 40A vai vairāk, kā arī no patērētajām kilovatstundām (kWh).

Kompānijā minēja, ka dzīvokļu īpašniekiem, kuriem ir 1F pieslēgums un patēriņš ir 100 kWh mēnesī, rēķins mēnesī vidēji pieaudzis par pieciem līdz septiņiem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Tikpat liels pieaugums ir privātmāju īpašniekiem ar 1F pieslēgumu un 125 kWh patēriņu mēnesī.

Savukārt elektroenerģijas rēķina pieaugums privātmāju īpašniekiem ar 3F pieslēgumu ir atšķirīgs, ko ietekmē izvēlētā slodze. Tostarp 3F pieslēgumam (16A vai 20A) rēķina pieaugs ir par apmēram 12-15 eiro bez PVN, bet 3F pieslēgumam ar 25A un vairāk - apmēram 18 eiro un vairāk bez PVN.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.

 

Resurss: Tvnet.lv/Sadales tīkliatjaunots: 2023.g 24.augustā | Tukuma Balss (x378)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies