Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
20.64'C
vējš: 0.86m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Par sasniegumiem vides izglītībā - Ekoskolas apbalvojumus saņems arī Tukuma novada izglītības iestādes


Par sasniegumiem vides izglītībā - Ekoskolas apbalvojumus saņems arī Tukuma novada izglītības iestādes
Foto: lasite.lv

Ar katru gadu Ekoskolas programmai pievienojas jauni dalībnieki, tiek izrādīta interese par vides aizsardzību un ilgtspējīgās attīstības jautājumiem, kā arī vēlmi rīkoties vides labā. Ik gadu tiek rīkots Ekoskolas apbalvošanas pasākums, lai pateiktu paldies izglītības iestādēm par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību. Šogad 96 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp piecām izglītības iestādēm tiks piešķirts augstākais programmas apbalvojums Ekoskolu vēstnieka statuss, 43 - iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Tukuma novadā starptautiso "Zaļo karogu" atkal ieguvusi Tukuma 3. pamatskola, Irlavas un Zantes pamatskolas, Engures PII "Spārīte" un Kandavas PII "Zīļuks". Latvijas Ekoskolas sertifikātu saņems Tukuma PII "Lotte", bet pateicību par dalību Ekoskolas programmā 2023./2024. mācību gadā saņems PII "Taurenītis" un Tukuma 2. vidusskola, kā arī Sēmes un Zemītes sākumskolas.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē un plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 185 izglītības iestādēm - no pirmskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 48 700 izglītības iestāžu 73 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

Liels prieks, ka Zaļais karogs, kas ir Ekoskolu programmas simbols, turpina plīvot pie daudzām Latvijas izglītības iestādēm. Tas nozīmē, ka mūsu skolas ir spējīgas parādīt vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas izglītības iestādes visā pasaulē, kā arī, tas ir liels darbs, ko izglītības iestādes ir paveikušas. Vēlme pateikt lielu paldies un novēlēt jaunajā mācību gadā turpināt vērtīgo darbu vides aizsardzības un izglītības ilgtspējīgai attīstības veicināšanā,
stāsta Vides izglītības fonda un programmas Ekoskola vadītājs Daniels Trukšāns.

Ekoskolu nacionālā žūrija katru gadu rūpīgi izvērtē skolu paveikto mācību gada laikā, balstoties uz Ekoskolu programmas kritērijiem un 7 soļu metodoloģiju. Žūrijā tika pārstāvēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Baltijas Vides Forums, Zero Waste Latvija, Vides izglītotāju asociācija, Valsts Izglītības Satura centrs, SIA ''ZAAO'' un URDA, biedrība Zaļā brīvība, UNESCO, LNK un Vides Izglītības fonds (FEE). Ekoskolu apbalvojums tiek piešķirts uz vienu mācību gadu un to katru reizi jāizcīna no jauna.

 

 

Ekoskolu apbalvošanas pasākums norisināsies 13. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 11.00

Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

 

Resurss: ekoskolas.lv atjaunots: 2023.g 06.septembrī | Tukuma Balss (x140)
Novados, Tukums

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x100)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x35)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x22)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies