Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
19.64'C
vējš: 0.86m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

No 2024.gada 1.jūlija atļaus laulāties bez lieciniekiem


No 2024.gada 1.jūlija atļaus laulāties bez lieciniekiem
Foto: istockphoto.com

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres priekšlikumus, kas no 2024.gada 1.jūlija atļaus laulāties bez lieciniekiem.

Grozījumi veikti Civillikumā un likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību".

Civillikumā precizēta esošā norma, nosakot, ka laulāšana notiek, personīgi klātesot līgavainim un līgavai. Noteikts, ka līgavainis un līgava var pieaicināt vienu vai divus pilngadīgus lieciniekus, taču liecinieku neierašanās nebūs šķērslis laulības noslēgšanai.

Likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ģimenes tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību" noteikts, ka grozījums Civillikumā par atteikšanos no liecinieku obligātas klātbūtnes laulības noslēgšanas procesā stāsies spēkā 2024.gada 1.jūlijā.

Civillikuma norma būs piemērojama gadījumos, kad iesniegums un citi laulības noslēgšanai nepieciešamie dokumenti būs iesniegti pēc minētā datuma.

Lībiņa-Egnere un Tieslietu ministrijas pārstāvji skaidro, ka jau ilgstoši praksē apspriests jautājums par liecinieku obligātas klātbūtnes nepieciešamību, reģistrējot laulību. Mūsdienās prasībai pēc divu pilngadīgu liecinieku obligātas klātbūtnes vairs nav juridiskas nozīmes, tas ir vēsturisku tradīciju jautājums, norādīts priekšlikumu pamatojumā.

TM pārstāvji skaidro, ka liecinieku klātbūtne ir kļuvusi formāla. Vēsturiski lieciniekiem tika paredzēts pienākums ar savu klātbūtni un parakstu apliecināt gan laulības noslēgšanas faktu, gan to, ka laulības noritējušas godprātīgi un pēc brīvas izvēles, taču pašlaik šo pienākumu "veiksmīgi veic dzimtsarakstu nodaļas amatpersonas".

 

Resurss: liepajniekiem.lvatjaunots: 2023.g 07.septembrī | Tukuma Balss (x267)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies