Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 14.augusts
Virma, Zelma, Zemgus
22'C
vējš: 2.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Aivara Volfa vietā Tukuma Domes deputāta krēslā sēžas Jānis Rosickis


Aivara Volfa vietā Tukuma Domes deputāta krēslā sēžas Jānis Rosickis
Aivars Volfs. Foto: nra.lv

29. augustā domes sēdē Tukuma novada Domes deputātiem ar balsojumu bija jāapstiprina jaunais pašvaldību deputātu sastāvs – pilnvaru nolikušā Aivara Volfa vietā deputāta mandātu ieguva Jānis Rosickis.


Pamatojoties uz bijušā pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka Aivara Volfa 5. augusta iesniegumu par atbrīvošanu no Tukuma novada Domes deputāta amata, viņa vietu no saraksta „Tukuma pilsētai un novadam” ieņēma Jānis Rosickis, kurš Tukuma Domē jau bijis ievēlēts arī 2013.gadā, kad darbojās saimniecības un uzņēmējdarbības veicināšanas un teritoriālās attīstības komitejās. Arī šajā sasaukumā viņš izvēlējies turpināt strādāt šajās sev zināmajās komitejās.

 

Lai arī balsojums par Volfa atcelšanu un Rosicka iecelšanu amatā bija tikai formāls, jo šo procesu regulē likums, no piecpadsmit uz sēdi atnākušajiem deputātiem (Ludmila Reimate bija slimības atvaļinājumā, bet Aivars Volfs nebija sēdē), divi tautas kalpi tomēr balsojumā atturējās.

 

Tāpat formāls bija balsojums par Aivara Volfa pieprasītās kompensācijas piešķiršanu, kurā bijušais deputāts Tukuma novada Domei lūdza piešķirt Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 15.¹pantā noteikto ikmēneša pabalstu.


Likums nosaka, ka mandātu nolikušais deputāts līdz brīdim kamēr nav atradis algotu darbu, ir tiesības saņemt ikmēneša pabalstu divu minimālo mēnešalgu apmērā, kas pienākas ikvienam, kurš vismaz divus sasaukumus bijis pašvaldības vadītājs. Aivars Volfs Pūres pagastu vadījis četrus sasaukumus un divus sasaukumus bijis Tukuma novada Domes priekšsēdētāja vietnieks.


Arī šajā jautājumā četriem deputātiem balsojot PRET, lēmums tika pieņems. Jāpiezīmē, ka pat gadījumā, ja deputāti būtu noraidījuši šo Volfa iesniegumu, sekotu tiesas process un pabalsts tik un tā būtu jāizmaksā, jo tā nosaka likums. Kas būtu jāzina - pabalsts A. Volfam tiks maksāts no pašvaldības budžeta līdz pat pensijas vecumam, protams, ja viņš neatradīs algotu darbu.

 

Īsumā par Aivaru Volfu:


Volfs savu politisko karjeru sāka kā Tukuma rajona Pūres pagasta padomes priekšsēdētājs, bet 2009. gadā pēc reģionālās reformas, kļuva par Tukuma novada Domes priekšsēdētāja vietnieku. 2010. gada novembrī Volfs ar “mīksto mandātu” nonāca Saeimā, jo Artis Kampars, Aigars Štokenbergs un Sarmīte Ēlerte, kuri tāpat kā Aivars 10. Saeimas vēlēšanās startēja no “Vienotības” saraksta, kļuvuša par ministriem un nolika savus mandātus. Saeimā Volfs nenoturējās tikai līdz 2011. gada septembrim, jo ārkārtas Saeimas vēlēšanās  Volfu nepārvēlēja un viņam vajadzēja atgriezties Tukumā.


Līdz pat 2018. gada 5. novembrim Aivars Volfs ieņēma Tukuma novada Domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, kad ārkārtas domes sēdē viņu no amata gāza, vietā ieceļot Agri Zvaigzneskalnu.  

 

Pēc labi atalgotā amata zaudēšanas, Volfs atteicās no ierindas pašvaldības deputāta atalgojuma, kas sastāda ap 180 EUR mēnesī. Tas, visticamāk, tika darīts, lai varētu saņemt iespaidīgo bezdarbnieka pabalstu, kas bija krietni lielāks, nekā to, ko viņš atalgojumā saņemtu kā parastais deputāts.

 

Atkal kļūstot par ierindas deputātu, bijušais priekšsēdētāja vietnieks saimniecības jautājumos, neregulāri apmeklēja Domes sēdes un gandrīz katrā sēdē, kurā arī piedalījās, pameta to stipri ātrāk pirms tās beigām, demonstrējot savu vienaldzību pret izskatāmo jautājumu nopietnību

 

453_70011330_2291250274264224_7085688177079353344_n_121953_p1.jpg
atjaunots: 2019.g 30.augustā | Marta Saulīte (x319)
Novados, Tukums

Tukumā SAULES IELĀ invazējuši SPĀNIJAS kailgliemeži
Tukumā SAULES IELĀ invazējuši SPĀNIJAS kailgliemeži
šodien | Tukuma Balss (x85)
Jaunais basketbolists Emīls Salzemnieks iekļauts Latvijas U14 izlasē
Jaunais basketbolists Emīls Salzemnieks iekļauts Latvijas U14 izlasē
vakar | tukumabalss.lv (x101)
Jānis Ozols paliek nepārspēts arī Engures novada krostriatlona 4. posmā
Jānis Ozols paliek nepārspēts arī Engures novada krostriatlona 4. posmā
vakar | Tukuma Balss (x145)
    Pasākumi
15.augustā 16:00-22:00 Milzkalnē, Šlokenbekas muižā
Koncerts ar grupu Astro'n'out Šlokenbekas muižas svētkos
15.augustā 20:00-21:00 Tukumā, Tukuma sporta hallē
Karīnas Tatarinovas, Maijas Doveikas un grupas plenērkoncerts
    Aktuāli
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies