Šodien bez oficiāla pasākuma tika pieminēta traģiskā 1949. gada deportācija
 Normunds Rečs; Foto: Tukuma novada pašvaldība
Trešdien, 25.martā, Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs ar saviem vietniekiem Agri Zvaigzneskalnu un Jāni Eisaku privāti nolika ziedus pie netālu no dzelzceļa stacijas Tukums II novietotā pieminekļa, lai pieminētu 1949. gada 25. marta komunistiskās represijas pret latviešu tautu, kad uz Sibīriju un tās tālākajiem apgabaliem izveda 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju.
Netālu no dzelzceļa stacijas Tukums II uzslietais piemineklis uzlikts par godu 1941. un 1949. gada deportācijās izsūtītajiem Tukuma un apkārtnes iedzīvotājiem. Piemiņas vieta izveidota tālajā 1989. gadā. Uz zemē iedzītajām dzelzceļa sliedēm nosauktas visas tās vietas, uz kurām izsūtīti tukumnieki, bet centrā uzstādīta piemiņas zīme ar visu no Tukuma un apkārtnes izvesto cilvēku vārdiem.
Tā kā valstī sakarā ar Covid19 izplatību ir ārkārtas situācija un ir atcelti visi publiskie pasākumi, tad šoreiz publisks Atceres piemiņas pasākums Tukumā netika rīkots, taču pašvaldības vadība savās domās atcerējās tos, kuru dzīves sagrāva 1949.gada 25.marta izsūtīšanas.
1949. gada marta deportācijas bija Padomju Savienības okupācijas iestāžu veikta masveidīga Baltijas valstu iedzīvotāju izsūtīšana uz attāliem PSRS reģioniem 1949. gada 25.—29.martā. Deportācijās, kuras tika slepeni sauktas par operāciju "Krasta banga", tika izsūtīti vairāk nekā 90 000 Baltijas valstu iedzīvotāju, gandrīz puse no viņiem bija no Latvijas.
atjaunots: 2020.g 25.martā | Dace Bērziņa (x843) Novados, Tukums
|
Pasākumi Aktuāli
Aptauja
|