Atkritumu dzēšanai Tukumā iztērēti ap 1300 kubikmetri ūdens | Visticamāk ierosinās kriminālprocesu

Jau iepriekš ziņots, ka atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "Piejūra" šķirošanas laukumā Dienvidu ielā 1 dega pārstrādātie atkritumu materiāli vairāku desmitu kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji darbu pabeidza tikai svētdienas rītā, jo šādu (RDF) materiālu nodzēst ir praktiski neiespējami. Ugunsdzēsēji nodrošināja kontrolētu degšanas procesu, lai varētu izvairīties no iespējamā angāra un uzstādīto iekārtu bojāejas.
Tukuma ūdens izskaitļojusi aptuveni 1300 kubi ūdens patēriņu šai uguns nelaimei. Šādas izmaksas uzņēmums paredzēs savos neparedzētajos izdevumos. Uguns dzēšanas procesā, jau sestdienas vakarā beidzās ūdens rezervuāri Jauntukuma mikrorajonā, kas iedzīvotājiem radīja neērtības. Iedzīvotāji sociālos tīklos un citi mediji ziņoja par ūdens apgēdes pārtraukumiem, taču izskanējusi ziņa, ka Tukumā beigušās visas ūdens rezerves. Tā gan ir nepatiesa informācija, jo Tukuma ūdens Tukuma pilsētas teritorijā nodrošina ūdens apgādi no vairākām vietām, kur izveidoti artēziskie urbumi. Jauntukumā artēziskā urbuma teritorijā ir izvietota ūdens rezerves 400 kubikmetru apjomā. Šīs rezerves un daļu pilsētas ūdens padeves sistēmas apjomus izsūca ugunsdzēsēji caur Rūpniecības ielas hidrantu. Protams, lai neapdraudētu centra iedzīvotāju ūdens piegādes, tika balansēts starp atlikušajiem pilsētas uzkrājumiem, lai nodrošinātu centra ūdens padeves tīklu noslodzi. Respektīvi, iedzīvotājiem arī centrā nakts laikā iespējams kādā brīdī pat pazuda ūdens, bet to, lai tas nenotiktu, nodrošināja rezerves Ozoliņos izvietotajos ūdens rezervēs (kopumā 1500 kubikmetru). Šīs rezerves nodrošināja pilsētnieku ūdens nepārtrauktību ugunsgrēka laikā.
Kā mūs informēja Tukuma Domē visticamāk tiks ierosināts kriminālprocess, iespējams, pat par ļaunprātīgu dedzināšanu. Atgādinām, ka šis dabai nedraudzīgais RDF materiāls atkritumu apsaimniekošanas un šķirošanas laukumā atradās gadiem, kur starp kaudzēm bija izauguši palielas koku atvases. Tas viss liecina par ilgstošu gadu bezdarbību, kurā tika uzkrāts nepārstrādājams materiāls, kas uzņēmumam tikai palielinātu kopējos izdevumus. Šobrīd šos sadegušos atkritumus nodot dabai draudzīgā veidā vairs nebūs iespējams un tie tiks nogādāti Talsu atkritumu poligonā "Janvāri".
Īsi pirms Jāņiem 2019.gadā Latvija pieredzēja vienu no nopietnākajām pēdējo gadu ekoloģiskajām katastrofām, kad Jūrmalā aizdegās vairāki tūkstoši tonnu atkritumu. Ugunsgrēks izcēlās uzņēmuma «Prima M» apsaimniekotā teritorijā Slokā, Ventspils šosejā 47. Pēc ugunsgrēka atklājās, ka komersants šeit nelikumīgi uzglabājis 23 tūkstošus tonnu plastmasas atkritumu (RDF).
atjaunots: 2020.g 30.martā | Anita Bajāre (x1300) Novados, Tukums
|
Pasākumi Aktuāli
Aptauja
|