Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2025.gada 02.septembris
Elīza, Lizete, Zete
13.03'C
vējš: 2.11m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Engurē degusi pērnā gada zāle 5000 m2 platībā


Engurē degusi pērnā gada zāle 5000 m2 platībā
Foto: sanfrancisco.cbslocal.com

Otrdien, 2. martā,  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma iecirkņa ugunsdzēsēji devās uz Engures novada Enguri, kur dega kūla 5000 m2 platībā. Tas šogad ir pirmais Zemgalē reģistrētais kūlas ugunsgrēks, liecina VUGD mājaslapā publicētā informācija.

Informācijai: 2020. gadā pirmais kūlas ugunsgrēks tika reģistrēts 16.janvārī, kad Rīgā pērnā zāle tika dedzināta 100 kvadrātmetru platībā. Savukārt vēl gadu iepriekš, 2019. gadā, pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

 

VUGD informē, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. Kūlas ugunsgrēku skaits, degšanas platības un aktivitāte katru gadu ir atkarīga no laikapstākļiem un cilvēku apziņas. Ja ir mitrs un silts pavasaris, tad ātri izaug jaunā zāle un līdz ar to kūlas ugunsgrēku „sezona" nav ilga. Savukārt, ja ilgstoši nav lietus, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug un kūlas ugunsgrēkus izraisa ne vien ļaunprātīgi dedzinātāji, bet arī nevīžīgi autobraucēji, kuri, braucot pa ceļu, izmet pa logu nenodzēstus cigarešu izsmēķus, kas aizdedzina sauso zāli.


Resurss: vugd.gov.lv



atjaunots: 2021.g 04.martā | Tukuma Balss (x858)
Novados, Engure





Puhaļskis un Straubergs aizvadījuši sacensības Lietuvas čempionātā
Puhaļskis un Straubergs aizvadījuši sacensības Lietuvas čempionātā
2025.g 13.jūlijā | Tukuma Balss (x134)
Imants Valers atkartoti ievēlēts par priekšsēdētāja vietnieku
Imants Valers atkartoti ievēlēts par priekšsēdētāja vietnieku
2025.g 10.jūlijā | Tukuma Balss (x134)
Žerdiņa kļūst par U20 vecuma grupas Latvijas čempioni svarcelšanā
Žerdiņa kļūst par U20 vecuma grupas Latvijas čempioni svarcelšanā
2025.g 14.jūlijā | Tukuma Balss (x320)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2025 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies