Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2025.gada 28.jūlijs
Cecīlija, Cilda
19.91'C
vējš: 2.27m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Vakcīnas pret Covid-19 bērniem Latvija varētu saņemt nākamnedēļ


Vakcīnas pret Covid-19 bērniem Latvija varētu saņemt nākamnedēļ
Foto: BBC

Piegādātāji solījuši, ka nākamajā nedēļā Latvijā varētu būt pieejamas "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas pret Covid-19, kas domātas bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem, taču par šo vēl paredzēts oficiāli paziņot nākamnedēļ, partijas "Kustība "Par!"" tiešraidē sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts. Ministrs spriež, ka vakcinācija nebūs obligata.

 

Ministrs piebilda, ka precīzāka informācija par šo varētu sekot vai nu rīt, vai pirmdien. Vakcināciju šajā vecuma grupā veiks ar īpaši pielāgotām "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnām, ar īpašu marķējumu un mazāku devas sastāvu, skaidroja Pavļuts.

 

"Es domāju, ka tas varētu būt patiešām tuvākās aptuveni nedēļas jautājums, tā kā vēl pirms Ziemassvētkiem, ja visas prognozes par piegādēm piepildīsies, (..) mēs to varēsim sākt Latvijā," sacīja politiķis.

 

Tāpat viņš uzsvēra, ka bērnu vakcinācijas sakarā, vismaz pašreizējā stadijā noteikti, būtu jāsaglabā brīvprātības princips. "Mums Veselības ministrijā šobrīd nav plānu padarīt bērnu vakcināciju kaut kādā ziņā par saistošu un prasīt sertifikātus par bērnu vakcināciju obligātā kārtā, tā kā centīsimies to arī tā noturēt," piebilda Pavļuts.

 

Kā vēstīts, Eiropas Zāļu aģentūra ir reģistrējusi "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnu lietošanai bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Tas veikts, pamatojoties uz izvērtējumu no pētījuma datiem, kur šajā populācijā ieguvumi no Covid-19 vakcinācijas pārsniedz risku. Pētījumā piedalījušies 3082 bērni. Šī patlaban ir vienīgā vakcīna, kas Eiropas Savienība pieejama bērnu vecumā zem 12 gadiem vakcinācijai.

 

Imunizācijas valsts padome paudusi atbalstu bērnu vakcinācijai pret Covid-19 vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem, taču piedāvā vakcīnas veikt ar trīs mēnešu intervālu, iepretim ražotāju rekomendētajām trim nedēļām.

 

Resurss: nra.lv

 


atjaunots: 2021.g 09.decembrī | Tukuma Balss (x445)






    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2025 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies