Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 10.aprīlis
Anita, Anitra, Zīle
9'C
vējš: 5.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Saeima otrajā lasījumā pieņem pašvaldību reformas likumprojektu | Jaunveidojamais Tukuma novads BEZ IZMAIŅĀM


Saeima otrajā lasījumā pieņem pašvaldību reformas likumprojektu | Jaunveidojamais Tukuma novads BEZ IZMAIŅĀM

 

Līdz 2021.gada pašvaldību vēlēšanām Latvijā plānots izveidot 40 pašvaldības līdzšinējo 119 vietā, paredz Saeimā piektdien, 13.martā, otrajā lasījumā atbalstītais Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekts.

 

“Šajā nopietnajā laikā, kad valstī izsludināta ārkārtas situācija, Saeima nodemonstrēja konstruktīvu sadarbību. Administratīvi teritoriālā reforma ir nepieciešama, bet vienlaikus ir svarīgi rūpēties par iedzīvotāju veselību. Man prieks, ka Saeima atbalstīja likumu otrajā lasījumā, lai nodrošinātu līdzsvarotāku valsts attīstību. Turpināsim diskusijas komisijā un Saeimā, likumprojektu skatot trešajā lasījumā,” sacīja par likumprojekta virzību atbildīgās Administratīvi teritoriālās reformas komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs. 

 

Likumprojekts ietver arī pielikumu, kurā paredzēts noteikt jaunveidojamo novadu teritorijas, to attīstības centrus, kā arī novada pilsētas un novada pagastus. Lemjot par pilsētu statusu, deputāti atbalstīja ierosinājumu Daugavpili, Jūrmalu, Liepāju, Rēzekni un Rīgu noteikt kā lielās pilsētas, nevis republikas pilsētas, kā bija iecerēts sākotnēji.  

 

Ar jauno likuma projektu paredzēts noteikt administratīvo teritoriju un novadu teritoriālā iedalījuma vienību izveidošanas, uzskaites, robežu grozīšanas un administratīvā centra noteikšanas nosacījumus un kārtību, kā arī apdzīvoto vietu statusa noteikšanas, to uzskaites kārtību un institūciju kompetenci šajos jautājumos. 

Pašvaldību reforma paredzēta, lai izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. 

 

Izmaiņas pastāvošajā pašvaldību modelī nepieciešamas, jo līdzšinējā pieredze liecina, ka daudzas pašvaldības nenodrošina visus iedzīvotājiem nepieciešamos sociālos pakalpojumus. Pašvaldību administratīvie izdevumi, kas uz vienu iedzīvotāju ir vērtējami kā augsti, nenodrošina racionālu valsts budžeta līdzekļu izlietošanu, kā arī liela daļa pašvaldību nespēj uzņemties saistības, lai nodrošinātu attīstību, teikts likumprojekta anotācijā. 

 

Pārmaiņu nepieciešamība attiecas arī uz efektīvu izglītības, veselības aprūpes, sociālās palīdzības, ceļu un transporta un komunālās saimniecības infrastruktūras tīkla izveidi. Tāpat ir būtiski attīstīt perspektīvus saimnieciskās darbības virzienus teritorijā un tam nepieciešamo infrastruktūru, anotācijā pauduši likumprojekta autori Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).  

 

Paredzēts, ka 2021.gada pašvaldību vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludinās jaunajās administratīvajās teritorijās un ar jaunievēlētās pašvaldības domes pirmo sēdi izbeigsies visu bijušo pašvaldību domju pilnvaras. Jaunā pašvaldība būs novadā iekļauto līdzšinējo pašvaldību institūciju, finanšu, mantas, tiesību un saistību pārņēmēja. 

 

Likumprojekts uzliek pienākumu VARAM līdz šī gada 1.jūlijam izstrādāt metodiku pašvaldībām jaunveidojamo novadu darbības uzsākšanai. 

 

Tāpat likumprojekts uzdod pienākumu un nosaka pārejas periodu, lai valsts reģistros un informācijas sistēmās varētu veikt attiecīgās izmaiņas atbilstoši jauno administratīvo teritoriju iedalījumam. 

Lai pašvaldību reformas īstenošanas likumprojekts varētu stāties spēkā, tas vēl trešajā lasījumā jāvērtē atbildīgajā Administratīvi teritoriālās reformas komisijā un Saeimas sēdē.

 

Resurss: www.saeima.lvatjaunots: 2020.g 14.martā | Anita Bajāre (x402)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Sergejs Kovaļovs atkārtoti tiek virzīts uz Latvijas futbola federācijas viceprezidenta amatu
Sergejs Kovaļovs atkārtoti tiek virzīts uz Latvijas futbola federācijas viceprezidenta amatu
vakar | Marta Saulīte (x99)
Melnezerā top āra basketbola laukums
Melnezerā top āra basketbola laukums
vakar | tukumabalss.lv (x145)
Par ārkārtas stāvokļa rīkojuma neievērošanu Tukumā sastādīts pirmais protokols, 12 mutvārdu aizrādījumi
Par ārkārtas stāvokļa rīkojuma neievērošanu Tukumā sastādīts pirmais protokols, 12 mutvārdu aizrādījumi
vakar | tukumabalss.lv (x1286)
    Pasākumi
17.aprīlī 19:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde
    Aktuāli
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies