Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 07.aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda
11'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Saeima atbalsta priekšlikumu slēgt azartspēļu zāles uz "Covid-19" izplatības laiku


Saeima atbalsta priekšlikumu slēgt azartspēļu zāles uz "Covid-19" izplatības laiku
Foto: Spoki.lv

Šodien, 20. martā, Saeimas vairākums atbalstīja gan azartspēļu zāļu slēgšanu, gan azartspēļu apturēšanu interaktīvajā vidē "Covid-19" izplatības laikā.

 

Vēl gan Saeima nav lēmusi par likumprojektu, kurā ir atbalstīts attiecīgais priekšlikums. Parlaments par likumprojektu kopumā, iespējams, varētu lemt šovakar vai šonakt.

 

Atbalstīts gan Jaunās konservatīvās partijas priekšlikums, gan Zaļo un zemnieku savienības deputātu Danas Reiznieces-Ozolas, Ulda Auguļa, Janīnas Jalinskas, Māra Kučinska, Viktora Valaiņa, Armanda Krauzes, kā arī pie frakcijām nepiederošo deputātu Jūlijas Stepaņenko un Lindas Liepiņas priekšlikums.

 

Atbalstītais JKP deputātu priekšlikums paredz ārkārtējas situācijas laikā sakarā ar Covid-19 aizliegt organizēt azartspēles un izlozes. JKP priekšlikums paredzēja izņēmumu arī interaktīvajām azartspēlēm, bet interaktīvo azartspēļu aizliegumu paredz ZZS un pie frakcijām nepiederošo deputātu priekšlikums. JKP priekšlikums paredz kā izņēmumu arī skaitļu izlozes un momentloterijas, bet ZZS un pie frakcijām nepiederošo deputātu priekšlikums paredz visu azartspēļu licenču apturēšanu.

 

ZZS un pie frakcijām nepiederošo deputātu priekšlikums paredz, ka uz šī likuma darbības laiku Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija aptur visas azartspēļu organizēšanas licences gan fiziskajās azartspēļu organizēšanas vietās (kazino licence, spēļu zāles licence, bingo zāles licence), gan interaktīvajā vidē un/vai izmantojot elektronisko sakaru pakalpojumu starpniecību. Par šo jautājumu šovakar Saeimas sēdē raisījās plašas debates.

 

Iepriekš šo priekšlikumu atbalstīja Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vairākums. No Saeimas Juridiskā biroja pārstāves teiktā komisijas sēdē izrietēja, ka saistībā ar šo priekšlikumu, tajā skaitā saistībā ar procedūru, kādā tas atbalstīts komisijā, pastāv Satversmes tiesas tiesvedības risks.

 

JKP, kas jau tradicionāli publiski iestājas par azartspēļu biznesa ierobežošanu, paziņojumā presei norādīja, ka azartspēļu zāles turpina darboties, saglabājoties riskiem sabiedrības veselībai.

 

Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP) skaidro, ka aizlieguma mērķis ir aizsargāt iedzīvotājus ar zemu finanšu pratību krīzes situācijā un tādējādi ierobežot strauju ekonomiskā stāvokļa pasliktināšanos daudzām ģimenēm.

Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) pauž, ka tādējādi tiktu samazinātas iedzīvotāju iespējas pulcēties vienuviet bez nepieciešamības. “Nevienam nav noslēpums, ka “spēļu zālēs” tiek radīta tāda atmosfēra un apstākļi, kas ir tieši vērsti uz to, lai persona tur uzturētos pēc iespējas ilgāku laiku, kā rezultātā vēl vairāk paaugstinās inficēšanās risks,” norāda parlamentārietis.

 

Kā ziņots, Saeimas gaidāmais lēmums par azartspēļu un izložu aizliegšanu liks valdībai kompensēt spēļu zāļu darbinieku algas, aģentūru LETA informēja Latvijas Spēļu biznesa asociācija.

 

Asociācija norādīja, ka Saeimas deputātu priekšlikums nozīmēs aizliegt vienu izklaides industrijas apakšnozari, kā rezultātā vismaz 1000 esošie darbinieki varētu zaudēt savas darba vietas.

 

Latvijas Spēļu biznesa asociācija norāda, ka Saeimas deputātu priekšlikums paredz aizliegt organizēt azartspēles un izlozes, vienlaicīgi atļaujot organizēt azartspēles interneta vidē. Netiek aizliegtas arī skaitļu izlozes un momentloterijas. Asociācija atzīmē, ka Latvijā 40% interneta azartspēļu ir nelegālas, jo tās piedāvā Latvijā nelicencēti uzņēmumi.

 

Jau vēstīts, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

 

Resurss: la.lv/LETAatjaunots: 2020.g 20.martā | Dace Bērziņa (x372)


    Pasākumi
17.aprīlī 19:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde
    Aktuāli
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies