Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 07.aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda
11'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Šogad pirmās ērces Infektoloģijas centrā pārbaudītas jau janvārī


Šogad pirmās ērces Infektoloģijas centrā pārbaudītas jau janvārī
Foto: mansrimi.lv

Ņemot vērā to, ka šogad bijusi īpaši silta ziema, gan pilsētā, gan ārpus pilsētas mežos, parkos, krūmājos un zālājos jau patlaban sāk rosīties ērces, turklāt Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pirmās ērces pārbaudēm tika saņemtas jau janvārī.

 

Gaisa temperatūrai sasniedzot +4 līdz +5 grādus pēc Celsija, ērces kļūst aktīvākas un ir gatavas piesūkties. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo simtiem cilvēku.

 

Vadoties pēc LIC un Slimību profilakses un kontroles centra datiem, secināms, ka situācija ar ērču izraisītām slimībām Latvijā ir svārstīga. Piemēram, 2019.gadā Latvijā bija nedaudz vairāk saslimšanas gadījumu nekā 2018.gadā.

 

LIC 2018.gadā bija 40 pacienti, bet 2019.gadā - 63 pacienti ar ērču encefalītu. Savukārt ērlihiozi valstī reģistrē vidēji 10 līdz 20 gadījumos gadā, kamēr ar aizdomām par Laimboreliozi Infektoloģijas centru sezonā apmeklē aptuveni 400 cilvēku, taču ne visos gadījumos aizdomas apstiprinās.

 

Statistika liecina, ka nopietnu saslimšanas gadījumu 2019.gadā bija mazāk nekā 2018.gadā.

Ērču encefalīta simptomi parasti parādās divu līdz četru nedēļu laikā pēc ērces koduma un tie ietver pēkšņu, augstu temperatūru, galvassāpes, sliktu dūšu, vemšanu un nepatiku pret gaismu un skaņu.

 

Ja līdz ar simptomiem cilvēkam ir zināms fakts, ka bija piesūkusies ērce, tad jāmeklē ģimenes ārsta palīdzība un parasti pacients tiek stacionēts. Pastāv gadījumi, kad slimība aprobežojas ar pirmajiem simptomiem jeb drudža formu, kas ir pati vieglākā forma, taču, ja gripas simptomātika izzūd, bet pēc dažām dienām simptomi atjaunojas un pasliktinās, var attīstīties meningīts jeb iekaisuma process galvas smadzeņu apvalkos.

 

Savukārt, ja attīstās encefalīts, tas nozīmē, ka ir parādījies iekaisums galvas smadzenēs. Encefalīta gadījumā iekaisuma process var lokalizēties dažādu perēkļu veidā, kuri var būt tuvu dzīvībai svarīgiem orgāniem, līdz ar to var būt arī letāli gadījumi, skaidroja mediķe. Kad attīstās encefalīts, pacientam parādās apziņas traucējumi, ir grūti kontaktēties, var izveidoties ķermeņa vienas puses paralīze.

 

Resurss: nra.lvatjaunots: 2020.g 23.martā | Anita Bajāre (x82)


    Pasākumi
17.aprīlī 19:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde
    Aktuāli
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies