Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 31.maijs
Alīda, Jūsma
15'C
vējš: 7.2m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents akceptē, ka olimpiskās spēles otrreiz pārceltas netiks


Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents akceptē, ka olimpiskās spēles otrreiz pārceltas netiks
Foto: skysports.com

 

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs intervijā ar britu raidsabiedrību BBC piekrita noraidīt iespēju Tokijas olimpiskās spēles pārcelt otrreiz, respektīvi, ja 2021. gada vasarā globālās pandēmijas dēļ tās noorganizēt vēl nebūs droši, tās tiks atceltas. 

 

Japānas pārstāvji jau iepriekš bija ziņojuši, ka šobrīd noteiktie Tokijas olimpisko spēļu datumi (2021. gada 23. jūlijs-8. augusts) ir pēdējais variants un, ka viņi nevarēs spēles pārcelt vēlreiz, ja tas būs nepieciešams drošības apsvērumu dēļ. SOK prezidents Tomass Bahs šodien publicētajā BBC intervijā pauda, ka nevar strīdēties ar šādu nostāju.

 

„Nevar mūžīgi turpināt nodarbināt vairākus tūkstošus cilvēku OS orgkomitejā. Nevar tik ilgi atstāt neskaidrību sportistos.” „Nevaram katru gadu likt lielajām sporta veidu federācijām mainīt savus plānus un pieskaņoties olimpisko spēļu norisei. Tāpat arī nevaram pieļaut situāciju, ka pārklājas vairāku olimpisko spēļu sagatavošanās posmi, tāpēc savā ziņā saprotu mūsu Japānas pārstāvju nostāju,” sacīja Bahs. 

 

Šobrīd plānotie Tokijas OS datumi nozīmē, ka vasaras olimpiskās spēles un 2022. gada sākumā paredzētās Pekinas ziemas OS šķirs tikai seši mēneši. Kā ziņojis Japānas premjerministrs Šinzo Abe, olimpisko spēļu atklāšana 2021. gada 23. jūlijā ir pēdējais iespējamais variants (vismaz tik tālu, cik tas attiecas uz Japānu).

 

Bahs gan nevēlējās prognozēt, cik ticams ir OS nenotikšanas scenārijs: „Mums ir jābūt gataviem dažādiem variantiem. No mūsu puses ir liela apņemšanās sarīkot olimpiskās spēles nākamā gada jūlijā.” SOK prezidents uzsvēra, ka šobrīd ir pārāk daudz neskaidru jautājumu, lai kaut ko droši prognozētu: „Domājot par drošības pasākumiem, iespējams, ka arī pēc gada vēl būs nepieciešama sportistu karantīna un izolēšana. Ko tas nozīmēs, piemēram, olimpiskā ciemata sakarā? Vēlos pateikt, ka OS pārcelšana, turklāt neskaidros apstākļos, ir masīvs uzdevums un ļoti sarežģīts. Kad mums būs skaidrāka izpratne par to, kā pasaule izskatīsies nākamā gada vasarā, tad arī varēsim pieņemt konkrētākus lēmumus.”

 

SOK prezidents ļoti piesardzīgi izteicās par iespēju rīkot Tokijas spēles bez skatītājiem, norādot, ka tās ir tikai spekulācijas un ka SOK būtu ļoti bēdīga par šādu iznākumu, jo vēloties turpināt olimpisko noskaņu un apvienot līdzjutējus kopīgā pasākumā. Protams, papildus olimpiskajai noskaņai SOK noteikti ir apsvērusi arī finansiālos apstākļus spēļu rīkošanai bez skatītājiem.

 

Resurss: sportacentrs.com

 

 
atjaunots: 2020.g 21.maijā | Tukumabalss.lv (x102)
Sports

Panākta vienošanās, ka varētu sākt organizēt sporta pasākumus ar ierobežojumu līdz 300 cilvēkiem pēc ārkārtas stāvokļa beigām
Panākta vienošanās, ka varētu sākt organizēt sporta pasākumus ar ierobežojumu līdz 300 cilvēkiem pēc ārkārtas stāvokļa beigām
2020.g 21.maijā | Tukumabalss.lv (x122)
Sporta skolas stadionā Lauktehnikā tiek atjaunots vieglatlētikas skriešanas sektora segums
Sporta skolas stadionā Lauktehnikā tiek atjaunots vieglatlētikas skriešanas sektora segums
2020.g 20.maijā | Marta Saulīte (x139)
SOK Tokijas spēļu pārcelšanas izdevumiem novirza 741 miljonu EUR
SOK Tokijas spēļu pārcelšanas izdevumiem novirza 741 miljonu EUR
2020.g 14.maijā | tukumabalss.lv (x81)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies