10.64'C
vējš: 4.78m/s

tukumametals

Tukuma futbolisti piekāpjas Virslīgas līdera RFS priekšā

Latvijas "Optibet" futbola Virslīgas 9. kārtas pirmajā spēlē, kura tika aizvadīta Tukuma sporta skolas stadionā, komfortablu astoto uzvaru sezonā izcīnījusi Rīgas Futbola Skolas (RFS) futbolisti, kas ar 3:0 pārspēja augstākās līgas debitanti "Tukumu 2000". Pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei rīdzinieku rindās izcēlās Činoso Oforams un Sedriks Kuadio.

Lai arī tukumnieki pirms šī mača savu sastāvu pastiprināja ar no Jūrmalas "Spartaka" iegūtajiem futbolistiem - vārtsargu Vladislavu Kapustinu, laukuma spēlētājiem Jāni Krautmani un nigērietis Pemu Semjuelu, kā arī ar FK "Liepāja" sistēmā izaugušo uzbrucēju Maksimu Sidorovu, tas bija par maz, lai izdarītu pietiekami nopietnu pretestību šā brīža Virslīgas līdervienībai RFS.

Tukuma futbolisti jau pašā spēles sākumā atradās iedzinējos, kad spēles otrajā minūtē mājinieku vārtu rāmī bumbu trieca RFS spēlētājs Darko Lamajičs. Turpmākajās 15 - 20 minūtēs rīdzinieki piekopa presingu tukumnieku laukuma pusē, neļaujot mājiniekiem izveidot bīstamību radošus uzbrukumus. RFS bija tuvu, lai dubultotu pārsvaru, taču vienā no epizodēm Tukuma vienību glāba vārtu konstrukcija.

Puslaika beigu daļā Danilo Kučera sargātajam cietoksnim uzstājīgāk pietuvojās arī "Tukums 2000", Raivim Vītolniekam izpildot divus labus raidījumus no tālienes. Pirmajā no tiem tukumnieks bumbu sita nedaudz garām vārtiem, bet otro pārliecinoši atvairīja Kučers.

Uzreiz pēc pārtraukuma "Tukums 2000" neizmantoja lielisku iespēju atspēlēties, tukumniekam no soda laukuma robežas nozīmētā tiešā brīvsitiena sitot pavisam nedaudz garām Kučera vārtu labējam stūrim. RFS drīz vien mājiniekus sodīja par iespējas neizmantošanu, 50. minūtē Činoso Oforam pēc pacietīgas pauzes precīzi iecentrējot bumbu Sedrikam Kuadio, kurš no tuvas distances panāca 2:0, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā. Savukārt Oforam šī bija jau ceturtā rezultatīvā piespēle šosezon.

Pēcāk tuvu tam, lai izceltos bija pats Ofors, tomēr nigērietis vārtu priekšā neaizsniedzās pēc bumbas. Savu gan viņam izdevās panākt - 73. minūtē pēc Kuadio centrējuma Ofors pie bumbas bija pirmais "Tukuma 2000" vārtu priekšā - 3:0 RFS labā.

Nākamo Latvijas futbola Virslīgas spēli Jurģa kalna vadītā FK "Tukums 2000/TSS" vienība aizvadīs jau šo svētdien, 26. jūlijā Zemgales Olimpiskā centra stadionā, Jelgavā pret FK "Jelgava".

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2020.g 22.jūlijā | tukumabalss.lv (x922)