Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 23.maijs
Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
17'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ipd_740x140_85333.gif

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumam vācot atkritumus pirmo gadu beigsies ar teju 50% tarifa kāpumu


Tukumam vācot atkritumus pirmo gadu beigsies ar teju 50% tarifa kāpumu

 

2017.gadā uzņēmuma "Piejūra" īpašnieki (deviņas pašvaldības) izlēma, ka paši var ne tikai apsaimniekot poligonu un transportēt lielās atkritumu masas reģionā, bet arī savākt atkritumus no pašiem iedzīvotājiem. Līdz tam iedzīvotāju miskastes iztukšoja konkursā izvēlētas privātas firmas, kā kurā pašvaldībā. Pašvaldības apgalvoja, ka izdarīs to efektīvāk un lētāk. To apšaubīja Vides un reģionālās attīstības ministrija un Konkurences padome. Padome uzskatīja, ka patiesais mērķis ir pašvaldību vēlme mazināt finanšu caurskatāmību.

 

Iepriekš Tukuma pašvaldība savā mājas lapā publicēja sekojošo: "Patlaban tiek prognozēts plānotais, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 11.72 eiro/m³ (plus PVN) jeb 2.81 eiro (plus PVN) par 240 litru konteinera izvešanu. Kapitālsabiedrība apliecina, ka tarifs līguma darbības laikā nepaaugstināsies, ja netiks palielināta kāda no tarifa komponentēm, piemēram, dabas resursu nodoklis, ko nosaka Valsts, vai nenotiks straujš degvielas cenas kāpums." Šobrīd jau skaidri zināms, ka šis aprēķins bijis tikai priekš tiem, kas neorientējas atkritumu jomā un domā, ka ieejot jaunā biznesa modelī izmaksas nepalielināsies. Šobrīd tiek plānots palielināt tarifu virs 17 eiro kubā, kas ir kopumā no apsolītā par 46% LIELĀKS.

tarifs_34720.jpg

 

Pēc SIA "Piejūras" iepriekšējās valdes rīcības, uzņēmums nokļuvis teju 400 tūkstošu eiro iztrūkumā, kas kalpo par pamatu gan deputātu gan kreditoru papildus aktivitātēm attiecībā gan uz tarifu pārskatīšanu gan finansiālā nodrošinājuma stiprināšanu. Tā, piemēram, A/s Swedbank aicinājis kapitāla daļu turētājus domāt par pamatkapitāla palielinājumu ar mērķi segt īstermiņa parādsaistības. Deputāti satraukušies, jo īpaši Domju priekšsēdētāji, par iespējamo tarifu kāpumu. Kā nu ne, ja iepriekš solījuši, ka apsaimniekot pašiem ir krietni labāk, efektīvāk un lētāk. Piemēram, Tukumā, iepriekšējā sasaukuma 16 no 17 deputātiem atbalstīja šo ideju un nobalsoja "PAR", savukārt "PRET" bija A.Zvaigzneskalns. Šī brīža sasaukumā palikuši tik daži no tiem, kas nobalsoja ar "PAR". Tāpat citās pašvaldībās nospiedošs vairākums atbalstīja šādu ideju. Tas tādēļ, ka deputātiem tika prezentēts pētījums un tarifs, kas bijis safabricēts. Tā teikt uz baltiem diegiem šūtais tarifs līdzinājās tam pašam, par kādu privātā firma jau nodrošināja pakalpojumu. Bet kā izrādijās vēlāk, tarifa starta šāviens bijis nepamatoti zems un tas nebija balstīts uz realitāti. Nonākot pie reālas darīšanas daži saprata, ka šis kuģis ar šādu tarifu nogrims, un baidoties no sekām, atstāja kuģi paņemot līdzi visu ko varējuši. Tādā veidā pasliktinot finansiālo stāvokli, Piejūra nonāca neapskaužamā situācijā, kas visticamāk beigsies ar apsūdzību izvirzīšanu pret iepriekšējo valdi.

 

Šobrīd norit iekšējā auditēšana no trīs lielāko pašvaldības kapitāldaļu turētāju puses (Tukuma, Talsu, Jūrmalas), lai saprastu uzņēmumam nodarīto finansiālo zaudējumu. Auditu plānots pabeigt maija beigās, kad arī tiks lemts par to, kā un no kā atprasīt nodarīto postu.

 

«Piejūra» ir kapitālsabiedrība, kur daļas pieder 9 pašvaldībām - Jūrmalas pilsētai, Tukuma, Talsu, Jaunpils, Engures, Kandavas, Rojas, Mērsraga, Dundagas novadu pašvaldībām. Tā izveidota ar mērķi, lai atkritumu radītāji būtu nodrošināti ar kvalitatīvu, savlaicīgi sniegtu, vides aizsardzības prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.


pielikumi/piejura_33640.jpg piejura_33640.jpg


atjaunots: 2019-05-07 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Muzeju nakts Tukumā Durbes pilī 18.05.2019
Balsošana uzsākta vakar gan Domē gan citviet Tukuma novadā
Kandavā turpinās bīstamā meža ugunsgrēka ierobežošana

    Pasākumi
24.maijā  Kandavā
“Novadnieku dienas” - KANDAVAS novada svētki
25.maijā 12:00 Kandavas PROMENĀDĒ
Bērnu burbuļu ballīte kopā ar Smurfeti
26.maijā 16:00 Tukumā, Tukuma kultūras namā
1906.Krimināldrāma par romantiķiem un pārgalvīgajiem
28.maijā 16:00 Tukumā, Tukuma sporta un atpūtas kompleksā
Tukuma 3x3 ielu basketbola 1.posms
21.jūnijā 10:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā
    Aktuāli
no 5.marta līdz 31.maijam
  Tukuma audēju darbnīcā
Izstāde „Jostas rakstos un krāsās”
no 31.maija līdz 2.jūnijam
  Jaunpilī
Jaunpils 10 gadu novada JUBILEJAS svētku svinības
no 28.maija līdz 10.jūnijam
  Engurē, Engures saieta namā
Izstāde: PURVU ATJAUNOŠANA - ieguldījums KLIMATA pārmaiņu mazināšanā
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies