Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 17.augusts
Oļegs, Vineta
24'C
vējš: 5.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

8_Tukuma metals NTZ_44849.JPG

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukumam vācot atkritumus pirmo gadu beigsies ar teju 50% tarifa kāpumu


Tukumam vācot atkritumus pirmo gadu beigsies ar teju 50% tarifa kāpumu

 

2017.gadā uzņēmuma "Piejūra" īpašnieki (deviņas pašvaldības) izlēma, ka paši var ne tikai apsaimniekot poligonu un transportēt lielās atkritumu masas reģionā, bet arī savākt atkritumus no pašiem iedzīvotājiem. Līdz tam iedzīvotāju miskastes iztukšoja konkursā izvēlētas privātas firmas, kā kurā pašvaldībā. Pašvaldības apgalvoja, ka izdarīs to efektīvāk un lētāk. To apšaubīja Vides un reģionālās attīstības ministrija un Konkurences padome. Padome uzskatīja, ka patiesais mērķis ir pašvaldību vēlme mazināt finanšu caurskatāmību.

 

Iepriekš Tukuma pašvaldība savā mājas lapā publicēja sekojošo: "Patlaban tiek prognozēts plānotais, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs 11.72 eiro/m³ (plus PVN) jeb 2.81 eiro (plus PVN) par 240 litru konteinera izvešanu. Kapitālsabiedrība apliecina, ka tarifs līguma darbības laikā nepaaugstināsies, ja netiks palielināta kāda no tarifa komponentēm, piemēram, dabas resursu nodoklis, ko nosaka Valsts, vai nenotiks straujš degvielas cenas kāpums." Šobrīd jau skaidri zināms, ka šis aprēķins bijis tikai priekš tiem, kas neorientējas atkritumu jomā un domā, ka ieejot jaunā biznesa modelī izmaksas nepalielināsies. Šobrīd tiek plānots palielināt tarifu virs 17 eiro kubā, kas ir kopumā no apsolītā par 46% LIELĀKS.

tarifs_34720.jpg

 

Pēc SIA "Piejūras" iepriekšējās valdes rīcības, uzņēmums nokļuvis teju 400 tūkstošu eiro iztrūkumā, kas kalpo par pamatu gan deputātu gan kreditoru papildus aktivitātēm attiecībā gan uz tarifu pārskatīšanu gan finansiālā nodrošinājuma stiprināšanu. Tā, piemēram, A/s Swedbank aicinājis kapitāla daļu turētājus domāt par pamatkapitāla palielinājumu ar mērķi segt īstermiņa parādsaistības. Deputāti satraukušies, jo īpaši Domju priekšsēdētāji, par iespējamo tarifu kāpumu. Kā nu ne, ja iepriekš solījuši, ka apsaimniekot pašiem ir krietni labāk, efektīvāk un lētāk. Piemēram, Tukumā, iepriekšējā sasaukuma 16 no 17 deputātiem atbalstīja šo ideju un nobalsoja "PAR", savukārt "PRET" bija A.Zvaigzneskalns. Šī brīža sasaukumā palikuši tik daži no tiem, kas nobalsoja ar "PAR". Tāpat citās pašvaldībās nospiedošs vairākums atbalstīja šādu ideju. Tas tādēļ, ka deputātiem tika prezentēts pētījums un tarifs, kas bijis safabricēts. Tā teikt uz baltiem diegiem šūtais tarifs līdzinājās tam pašam, par kādu privātā firma jau nodrošināja pakalpojumu. Bet kā izrādijās vēlāk, tarifa starta šāviens bijis nepamatoti zems un tas nebija balstīts uz realitāti. Nonākot pie reālas darīšanas daži saprata, ka šis kuģis ar šādu tarifu nogrims, un baidoties no sekām, atstāja kuģi paņemot līdzi visu ko varējuši. Tādā veidā pasliktinot finansiālo stāvokli, Piejūra nonāca neapskaužamā situācijā, kas visticamāk beigsies ar apsūdzību izvirzīšanu pret iepriekšējo valdi.

 

Šobrīd norit iekšējā auditēšana no trīs lielāko pašvaldības kapitāldaļu turētāju puses (Tukuma, Talsu, Jūrmalas), lai saprastu uzņēmumam nodarīto finansiālo zaudējumu. Auditu plānots pabeigt maija beigās, kad arī tiks lemts par to, kā un no kā atprasīt nodarīto postu.

 

«Piejūra» ir kapitālsabiedrība, kur daļas pieder 9 pašvaldībām - Jūrmalas pilsētai, Tukuma, Talsu, Jaunpils, Engures, Kandavas, Rojas, Mērsraga, Dundagas novadu pašvaldībām. Tā izveidota ar mērķi, lai atkritumu radītāji būtu nodrošināti ar kvalitatīvu, savlaicīgi sniegtu, vides aizsardzības prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu.


pielikumi/piejura_33640.jpg piejura_33640.jpg


atjaunots: 2019-05-07 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Tukumā aizvadīts U14 meiteņu futbola čempionāta trešais posms
Blanka trenētais FK “Riga” iekļūst UEFA Eiropas līgas “Play off” kārtā
Ķemeru Nacionālais parks aicina uz siena talku zāļu purvā

    Pasākumi
17.augustā 17:00 Engurē, Šlokenbekas muižā
Muižas svētki - "Reiz vakarā muižas pagalmā..."
17.augustā 9:30 Jaunpilī, Viesatu birzītē
Viesatu pagasta sporta svētki 2019
23.augustā 17:00 Kandavā
Keramikas nodarbība lieliem un maziem Kandavā
2.septembrī 13:00 Lancenieki, Džūkstes pasaku muzejā
Pasaku svētki ar moto „Atslēga uz pasaku”
22.septembrī 13:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Rudens saulgrieži latviskās tradīcijās
    Aktuāli
no 3.jūlija līdz 1.septembrim
  Engurē, Lapmežciema muzejā
Izstāde "Jūra iedvesmo"
no 12.augusta līdz 1.septembrim
  Tukumā, Kafejnīcā "Corner's"
Anitas Stūres izstāde "Kad visādas omas un domas"
no 29.jūnija līdz 9.septembrim
  Jaunpilī, Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē
Izstāde "Bezgalīgais stāsts"
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies