Bārbala, Līksma
6.64'C
vējš: 1.87m/s

FK "Tukums 2000" bezvārtu spēlē cīnās neizšķirti ar FK "Venstpils"

Ceturtdien, 30. jūlijā „Optibet” Latvijas futbola Virslīgā debitante FK „Tukums 2000/TSS” savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret FK „Ventspils” futbolistiem, tiekot pie sava trešā punkta čempionātā.

Tukumnieki līdz šim no zaudējumiem bija izvairījies tikai divos Virslīgas mačos, spēlējot neizšķirti ar FK "Spartaks" un FK "Jelgava". Vakardienas mačā „Tukumam” pat pieteikumā nebija komandas kapteiņa, poļa Cetnarska, bet sākumsastāvā izgāja trīs nigērieši – Samuels, Basils un Onudži. Savukārt „Ventspilij” sastāvā beidzot atgriezās Daniils Ulimbaševs, kurš jūlija vidū bija saņēmis sarkano kartīti pret „Daugavpili” un nespēlēja diskvalifikācijas dēļ.

Tukuma futbolisti aizvadīja sekmīgu pirmo puslaiku, bieži dodoties uzbrukumos un vairāk pieturot bumbu. Vairākkārt tika apdraudēti „Ventspils” vārti, taču pirmā puslaika labākie momenti tomēr piederēja viesiem. Eduards Tīdenbergs ar tālsitienu gandrīz guva vārtus, taču trāpīja pa pārliktni, savu iespēju neizmantoja arī Ondongs-Mbā, sitot garām pustukšiem vārtiem. Pāris reizes veiksmīgi nospēlēja arī Tukuma vārtsargs Baturins. Pirmā puslaika beigas tika atzīmētas ar asumiem pēc ventspilnieku pārkāpuma, taču emocijas drīz tika piebremzētas.

Nosacīti atklātais futbols, kurā bija daudz kļūdu laukuma vidū abu komandu izpildījumā, turpinājās arī otrajā puslaikā. Vairākas reizes „Tukums” gandrīz aizskrēja bīstamos pretuzbrukumos, vienreiz „Ventspils” vārtsargs Dele Alampasu tikai ar tālu izgājienu no vārtiem novērsa briesmas, tiesa, nospēlējot uz noteikumu pārkāpumu robežas. Citā reizē Alampasu izdevās novērst briesmas, kad no vārtu priekšas gandrīz 1:0 panāca Dāvis Strods.

Tuvojoties mača izskaņai, labā sitiena pozīcijā tika Jevgeņijs Kozlovs, taču Baturins atvairīja spēcīgo sitienu, pēc kura bumba lidoja tuvējā vārtu stūrī. 86. minūtē „Tukums” tika bīstamā pretuzbrukumā, kurā sekoja sitiens no soda laukuma līnijas tieši pretim vārtiem, taču bumba nonāca tieši „Ventspils” vārtsarga rokās.

Kompensācijas laikā „Ventspils” izveidoja ilgāku ofensīvu, kādu pirms tam tās izpildījumā īsti nesanāca novērot, taču „Tukums” ar nelielu izbīli izturēja, paspēja vēl gandrīz izraut uzvaru (piespēle pilnīgi brīvajam Bazilam nedaudz par spēcīgu) un tika pie sezonas trešā punkta. Tikmēr ”Ventspils” atstatums no divām vadošajām Rīgas komandām palicis vēl lielāks.