Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 29.septembris
Miģelis, Mihails, Miks, Mikus, Miķelis
12'C
vējš: 1.5m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Kvalitatīvs nenozīmē dārgs – izplatītākie priekšstati par produktu kvalitāti


Kvalitatīvs nenozīmē dārgs – izplatītākie priekšstati par produktu kvalitāti

 

Kā liecina jaunākā nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati, liela sabiedrības daļa (56,4%) neuzskata cenu par kvalitāti noteicošu faktoru, jo pastāv virkne citu svarīgu kritēriju. Vērtējot produktu kvalitāti, iedzīvotāji vairāk uzticas mazo ražotāju produkcijai (64%), pārtikai ar īsāku derīguma termiņu (60%), kā arī pašmāju ražotajiem produktiem (54%).

 

Analizējot iedzīvotāju priekšstatus par produktu kvalitāti, cenas vērtējums piedāvā interesantas interpretācijas iespējas – vienlaikus atzīstot, ka kvalitatīvi pārtikas produkti maksā dārgāk, vairāk nekā puse jeb 56,4% nepiekrīt apgalvojumam, ka cena liecina par produkta kvalitāti. Tādējādi var secināt, ka cena sabiedrības acīs ne vienmēr būs svarīgākais kvalitātes nosacījums un, vērtējot produktu kvalitāti, viņi ņem vērā virkni citu būtisku faktoru.

 

Piemēram, vairāk nekā puse aptaujāto ir pārliecināti, ka vietējie pārtikas produkti ir kvalitatīvāki un garšo labāk (59%), kamēr importētus produktus šādi vērtē vien nepilni 10%.

 

“Katrā sabiedrībā pastāv dažādi priekšstati par pārtikas produktu kvalitāti un, balstoties uz tiem, pircēji parasti izdara savu izvēli par labu vienam vai otram produktam. Mūsu pētījuma dati liecina, ka Latvijas pircēju vidū dziļi iesakņojies patriotiskums pārtikas izvēlē – papildu izdevīgai cenai, uzticēšanās pašmāju produktiem kā kvalitatīvai izvēlei ir ļoti augstā līmenī, un vairāk nekā puse jeb 54% aptaujāto ir pārliecināti, ka vietējie pārtikas produkti ir kvalitatīvāki,” norāda “Maxima Latvija” kvalitātes un procesu vadības departamenta direktore Dace Grava.

 

Interesanti, ka apgalvojumam, ka mazie ražotāji pievērš lielāku uzmanību produktu kvalitātei, piekrīt vai drīzāk piekrīt 64%, tai pat laikā 47,6% uzskata, ka tieši lielo ražotāju produkcija ir drošākā kvalitātes standartu ievērošanas ziņā.

 

Turpretī, analizējot cilvēku priekšstatus par produktu glabāšanas termiņu, iezīmējas neparasta tendence – kamēr vairums (60%) uzskata, ka kvalitatīviem produktiem ir īss derīguma termiņš, gandrīz tikpat liela daļa (52,4%) piekrīt apgalvojumam, ka, pareizi glabājot, kvalitatīvi produkti ilgi nebojājas.

 

Par nozares apskatu “Maxima mazumtirdzniecības kompass”


“Maxima mazumtirdzniecības kompass” ir visaptverošs mazumtirdzniecības nozares apskats, kurā mazumtirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” eksperti sniedz savu vērtējumu par situāciju mazumtirdzniecībā un tās attīstības tendencēm. Tas iznāk kopš 2017. gada un jaunākais apskats ir jau 11 pēc kārtas. Tas tapis, balstoties uz “Maxima Latvija” datiem, kā arī piesaistot nozares labākos pētniekus no tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un izmantojot datus no Centrālās statistikas pārvaldes un citiem avotiem. Pētījums tika veikts sadarbībā ar pētījumu centru SKDS 2020. gada martā. Tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Jaunākajā apskatā īpaša uzmanība pievērsta kvalitātes jēdzienam, noskaidrojot, kā Latvijas iedzīvotāji uztver pārtikas kvalitāti un kādi ir būtiskākie to veidojošie kritēriji pircēju acīs.atjaunots: 2020.g 06.augustā | Jānis Beseris (x73)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Briedis Minhenē uzvar Dortikosu un iegūst Muhameda Ali trofeju
Briedis Minhenē uzvar Dortikosu un iegūst Muhameda Ali trofeju
aizvakar | Dace Bērziņa (x79)
Tukuma novada pašvaldības Izpilddirektora amatā iecelta Inese Valtere
Tukuma novada pašvaldības Izpilddirektora amatā iecelta Inese Valtere
2020.g 25.septembrī | Tukuma Balss (x26)
"Lidl Latvija" izsludinājis vairāk nekā 1000 jaunas darbavietas, arī darbam Tukumā
"Lidl Latvija" izsludinājis vairāk nekā 1000 jaunas darbavietas, arī darbam Tukumā
2020.g 21.septembrī | tukumabalss.lv (x765)
    Pasākumi
3.oktobrī 7:00 Lapmežciemā, Kaņiera laivu bāzē
Lapmežciema kauss spiningošanā 2020" Kaņiera ezerā
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies