Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 25.septembris
Rauls, Rodrigo
22'C
vējš: 2.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Uzsākti Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 2. kārtas saglabāšanas un atjaunošanas būvdarbi


Uzsākti Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 2. kārtas saglabāšanas un atjaunošanas būvdarbi

 

Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes valde informē, ka ir uzsākta Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas 2. kārtas būvprojekta „Baznīcas ēkas ziemeļu un austrumu sienas pamatu apmales pārbūve, ārmalas vertikālās hidroizolācijas, drenāžas un lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūve” realizācija.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir veikt glābšanas darbus Tukuma evaņģēliski luteriskās baznīcas pamatiem un fasādēm, kas atrodas kritiskā stāvoklī, palielina mitruma migrāciju un veicina fasādes mūra eroziju. Būvdarbi paredz novērst senākās mūra ēkas pilsētā apmetuma atslāņošanos, apdares un mūra eroziju, mitruma piesātinājumu – kapilārā mitruma izplatību, bioloģiskā apauguma u.c. izraisītos bojājumus. Pirms plānotajiem būvdarbiem uzsākta arheoloģiskā izpēte, jo ap baznīcu ir viduslaiku senkapi, kas izveidoti jau ap 14. gs. vidu un pastāvējuši līdz pat 18. gs. pēdējai trešdaļai, aizņemot daļu no tagadējās Lielās ielas un Brīvības laukuma.

 
Pamatu mūrējumam un apmetuma atjaunošanai izmantos kaļķa javu un krāsu. Daļā ap baznīcu atjaunos arheoloģiskās izpētes laikā atklāto un 19. gs. pirmajā pusē izbūvēto bruģa apmali. Šo darbu paraugdemonstrējumiem ar paskaidrojumiem paredzēts izveidot videomateriālus, kas būs publiski pieejami interneta vidē.


Konkursa kārtībā no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas projekta 2. kārtas īstenošanai saņemts finansējums 20 000, 00 EUR.


Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes sagatavotā būvprojekta realizāciju atbalstījusi Tukuma novada pašvaldība 18 653, 06 EUR apmērā. Projekts atbilst „Tukuma novada Attīstības programma 2015. – 2021. gadam” Rīcības plāna rīcības virziena RV3 „Saistoša kultūrvide un aktīvas kultūras dzīve" 3.4. uzdevuma „Sekmēt novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un pieejamību sabiedrības izglītošanai un atpūtai” 3.4.7. pasākumam „Novada baznīcu restaurācija, atjaunošana”. Saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām” viena no pašvaldības autonomām funkcijām ir rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu un tautas jaunrades attīstību – organizatoriska un finansiāla palīdzība kultūras iestādēm un pasākumiem, atbalsts kultūras pieminekļu saglabāšanai.


Projekta īstenotāja līdzfinansējums ir 2072, 56 EUR. Kopējās projekta izmaksas sastāda 40 725,62 EUR t.sk. PVN.


Būvprojekts saskaņots Tukuma novada būvvaldē. Būvdarbus izpildīs SIA ,,Klints būve”. Būvuzraudzību veiks būvuzraugs Vents Kupčs. Projekta autoruzraudzību realizēs SIA ,,Jaunpils Projekts”. Arheoloģisko uzraudzību vadīs Rūdolfs Brūzis. Lietus kanalizācijas un drenāžas tīklu tehnisko risinājumu izstrādājusi inženiere Zanda Valaine.


Būvdarbi ir turpinājums realizētajiem projekta 1. kārtas darbiem, kas uzsākās pērn septembrī un noslēdzās š.g. maijā. Līdzekļus draudze saņēma no Nacionālās kultūras mantojumu pārvaldes 2019. gadā izsludinātās Kultūras pieminekļu konservācijas un restaurācijas programmas, bet līdzfinansējumu piešķīra Tukuma novada pašvaldība saistošo noteikumu „Par pašvaldības palīdzību ēku fasāžu atjaunošanai” noteiktajā kārtībā. Projekta 1. kārtā kopā ar draudzes līdzfinansējumu izlietoti 23 993, 36 EUR. Bez tam projekta īstenotājs papildus darbiem novirzīja 6 408, 80 EUR.


Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tajā atrodas vairāki valsts nozīmes mākslas pieminekļi, kā arī baznīca atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Tukuma pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā.

Informāciju sagatavoja:
Mārcis Zeiferts
mob. 29145305, atjaunosanasfonds@gmail.comatjaunots: 2020.g 11.augustā | tukumabalss.lv (x119)


    Pasākumi
27.septembrī 9:00 Kandavā
Miķeļdienas tirgus Kandavā pie Bruņinieku pilskalna
28.septembrī 16:00 Pasākumi, Tukumā, SIA TELMS
LDDK bezmaksas seminārs darba devējiem "Jaunā darba vide Tukumā"
3.oktobrī 7:00 Lapmežciemā, Kaņiera laivu bāzē
Lapmežciema kauss spiningošanā 2020" Kaņiera ezerā
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies