Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 28.septembris
Lana, Sergejs, Svetlana
13'C
vējš: 2.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

"Kandava/Anzāģe" pirmo reizi piesakās startam Latvijas Sieviešu basketbola līgā


"Kandava/Anzāģe" pirmo reizi piesakās startam Latvijas Sieviešu basketbola līgā
Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: ir.lv

 

Basketbola klubs "Kandava/Anzāģe" pieteicies startam Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sieviešu līgas otrajā divīzijā, otrdien telefonsarunā ar sporta portālu Sportacentrs.com pavēstīja komandas menedžeris Kristaps Gotfrīds.

“Apspriedē ar Kandavas sporta skolas puišu komandu treneri Robertu Rozentālu nolēmām, ka varētu pilsētā popularizēt sieviešu basketbolu,” par ieceres dzimšanu pastāstīja Gotfrīds. “Kandavā ir palikusi viena meiteņu grupa ar 2005.-2006. gadā dzimušām spēlētājām un treneris Andris Bambis, bet LSBL komandas izveide varētu sekmēt jaunu audzēkņu piesaisti.”

Komandu pašlaik nevar nokomplektēt tikai no vietējām meitenēm, tāpēc iniciatori uzrunājuši bijušo kandavnieci Anniju Zvirzgdiņu-Videnieci. Ventspils sporta skolas “Spars” trenere plāno piesaistīt trīs vidusskolas vecuma meitenes no ostas pilsētas. Vēl pa vienai jaunajai spēlētājai varētu pievienoties no Talsiem un Rojas.

Sastāvs būs jaukts – astoņām vai deviņām jaunietēm varētu pievienoties vairākas vecākas spēlētājas, teica Rozentāls. “Kandava, Ventspils, Talsi, Roja – sarakstā iekļauti 15 uzvārdi. Pagaidām nav zināms, kādā sastāvā pulcēsimies pirmajā treniņā.”

Kandavas pašvaldība segs sporta nama īres maksu. Sponsori, tostarp “Anzāģe”, apmaksās izdevumus par izbraukumiem, bet trenera un viņa palīgu darbs tiks organizēts brīvprātīgā kārtā, atzina Gotfrīds. “Neraugoties uz pandēmiju, Kandavas novada dome un sponsori ir diezgan atsaucīgi. Pieļauju iespēju, ka reklāmas nolūkos komandas nosaukums var tikt mainīts.”

LSBL komandas savulaik bija pierakstītas Tukumā (1994-1999) un Ventspilī (1993-1995, 1998-2007), bet no 2007. līdz 2017. gadam Kurzemi līgā pārstāvēja tikai Liepāja. “Lepnā vientulība” neturpinājās mūžīgi – pirms trīs vasarām turnīram pieteicās BK “Saldus”, savukārt 2020. gada augustā pulkam pievienojās “Kandava/Anzāģe”.

Kandavā dzīvo trīsarpus tūkstoši iedzīvotāju. Gotfrīds cer, ka meiteņu komandas izveide varētu piesaistīt arī piecreiz lielākā Tukuma uzmanību – šajā pilsētā pēdējos gados strauji augusi interese par puišu basketbolu. “Ceru, ka ar meitenēm notiks līdzīgi.”

Resurss: sportacentrs.comatjaunots: 2020.g 12.augustā | tukumabalss.lv (x138)


    Pasākumi
28.septembrī 16:00 Pasākumi, Tukumā, SIA TELMS
LDDK bezmaksas seminārs darba devējiem "Jaunā darba vide Tukumā"
3.oktobrī 7:00 Lapmežciemā, Kaņiera laivu bāzē
Lapmežciema kauss spiningošanā 2020" Kaņiera ezerā
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies