Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 23.maijs
Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
15'C
vējš: 1.5m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

8_Tukuma metals NTZ_44849.JPG

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma Piens nezināmā caurule iespējams atkal izlaiž nezināmas izcelsmes vielas


Tukuma Piens nezināmā caurule iespējams atkal izlaiž nezināmas izcelsmes vielas
FOTO: https://skaties.lv/beztabu/interesanti/tik-ar-nazi-vala-dabujam-neiespejama-misija-divu-litru-piena-iepakojuma-atversana/#foto-1476302

 

Šodien Tukumā viesojās filmēšanas grupa no "Bez TABU", kas vairākkārtīgi izsaukti uz Tukumu par vides piesārņojumu no uzņēmuma A/s "Tukuma Piens". Šoreiz izdevās noskaidrot, ka nezināmā izejas caurule pie Slocenes tilta šad un tad izlaiž pa kādām nezināmas izcelsmes vielām. No kurienes nāk šī caurule un kas atbildīgs par to mēģinājām noskaidrot pilsētas Domē.

 

Kā izdevās noskaidrot no Domes priekšsēdētāja vietnieka Agra Zvaigzneskalna, notekūdeņu pieņemšanu šim uzņēmumam centralizēti ilgstoši sniedzis pašvaldības kapitālsabiedrība Sia "Tukuma ūdens". Stājoties amatā 2018.gada novembrī, kā pirmo uzdevumu viņš uzstādījis noslēgt jaunu pakalpojumu līgumu, ko izdevās izdarīt tikai marta mēnesī. Uzņēmums ilgstoši "stīvējies" noslēgt jaunu līgumu, kas paredz stingrākas prasības novadītajiem notekūdeņiem centralizētajā kanalizācijas tīklā. Tāpat uzņēmums piespiests sakārtot dokumentāciju par priekšattīrīšanas ietaisēm, kas filtrē pirmatnēji notekūdeņus. Pirms tam 2004.gadā slēgtais līgums negarantēja pašvaldībai stingru kārtību kanalizācijas ūdeņu piesārņojuma koncentrācijai un motivētu sodu sistēmu. Šobrīd tas ir paveikts un jautājumu par to ir atrisināti savstarpēji vienojoties visām iesaistītajām pusēm. Cita lieta esot kanalizācijas sistēmām, kas būvētas kaut kad senāk un papīros nekur neparādās. Ja šādas sistēmas tiek lietotas, tad teorētiski viņām jābūt apsekotām no vides dienestu puses. Kā paskaidroja domes priekšsēdētēja vietnieks, šāda situācija nav pieļaujama, jo sanāk, ka jebkurš var noslēgt līgumu par ūdens un kanalizācijas pieslēgšanos attiecīgi izpildot normatīvu, bet īstos notekūdeņus laist grāvī.

 

Jautājums, kur skatās vides dienests, jo šādu kontroles funkciju valsts uzticējusi tieši viņiem. Pašvaldība neorganizē šādas lietas. Sia "Tukuma ūdens" organizē un veic notekūdeņu savākšanu, par ko noslēgts attiecīgs pakalpojuma līgums. Kā paskaidro ūdens šefs Ainārs Feldmanis, "BALTAIS" noslēdzis jauno līgumu par pakalpojumu un pastāvīgi norit monitorings par to, kādi un cik piesārņoti notekūdeņi tiek ievadīti pilsētas kanalizācijas sistēmā. Kas attiecas uz NEZINĀMAS trubas esamību pie Slocenes upes tilta, neko nevar komentēt. Šādi tīkli ir Tukuma piens iekšējie jeb tā sauktie lokālie tīkli, savukārt Sia "Tukuma ūdens" kontrolē tikai savu kontroles aku, kur pienāk Tukuma piens caurules. Tur uzstādītas attālinātās vadības ierīces, kas nolasa ar kādu koncentrāciju notekūdeņi tiek pieņemti pilsētas tīklos.

 

Sazvanījām arī valsts vides dienesta pārstāvi Jāni Pētersonu, kas nekādu informāciju nesniedza bez Valsts vides dienesta viedokļa. Apstiprināja, ka šādām lietām nepieciešama dokumentāla satura informācija, kas tiks sniegta no vides dienesta puses pēc informācijas pirmapstrādes. Visticamāk 14.maija vakarā raidījums Bez Tabu atklās savu uzfilmēto materiālu.

 

Kā iepriekš ziņots arī agrāk notikušas dažādas avārijas saistībā ar notekūdeņiem Slocenē. 2017.gada 2.novembrī no uzņēmuma AS Tukuma piens Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā noplūdušas 2,5 tonnas saldā krējuma. Tāpat 2015.gadā piesārņotais Šlokenbekas dzirnavezera dīķis iespējams ticis piesārņots ar tanī skaitā šī uzņēmuma darbību, kad SIA Tukuma ūdens attīrīšnas iekārtas netika galā ar piesārņojumu un bojā gāja 4 tonnas zivju.atjaunots: 2019-05-13 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Muzeju nakts Tukumā Durbes pilī 18.05.2019
Balsošana uzsākta vakar gan Domē gan citviet Tukuma novadā
Kandavā turpinās bīstamā meža ugunsgrēka ierobežošana

    Pasākumi
24.maijā  Kandavā
“Novadnieku dienas” - KANDAVAS novada svētki
25.maijā 12:00 Kandavas PROMENĀDĒ
Bērnu burbuļu ballīte kopā ar Smurfeti
26.maijā 16:00 Tukumā, Tukuma kultūras namā
1906.Krimināldrāma par romantiķiem un pārgalvīgajiem
28.maijā 16:00 Tukumā, Tukuma sporta un atpūtas kompleksā
Tukuma 3x3 ielu basketbola 1.posms
21.jūnijā 10:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā
    Aktuāli
no 5.marta līdz 31.maijam
  Tukuma audēju darbnīcā
Izstāde „Jostas rakstos un krāsās”
no 31.maija līdz 2.jūnijam
  Jaunpilī
Jaunpils 10 gadu novada JUBILEJAS svētku svinības
no 28.maija līdz 10.jūnijam
  Engurē, Engures saieta namā
Izstāde: PURVU ATJAUNOŠANA - ieguldījums KLIMATA pārmaiņu mazināšanā
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies