Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
2019.gada 17.augusts
Oļegs, Vineta
24'C
vējš: 5.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Landcredit baneris_10109.jpg

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Tukuma Piens nezināmā caurule iespējams atkal izlaiž nezināmas izcelsmes vielas


Tukuma Piens nezināmā caurule iespējams atkal izlaiž nezināmas izcelsmes vielas
FOTO: https://skaties.lv/beztabu/interesanti/tik-ar-nazi-vala-dabujam-neiespejama-misija-divu-litru-piena-iepakojuma-atversana/#foto-1476302

 

Šodien Tukumā viesojās filmēšanas grupa no "Bez TABU", kas vairākkārtīgi izsaukti uz Tukumu par vides piesārņojumu no uzņēmuma A/s "Tukuma Piens". Šoreiz izdevās noskaidrot, ka nezināmā izejas caurule pie Slocenes tilta šad un tad izlaiž pa kādām nezināmas izcelsmes vielām. No kurienes nāk šī caurule un kas atbildīgs par to mēģinājām noskaidrot pilsētas Domē.

 

Kā izdevās noskaidrot no Domes priekšsēdētāja vietnieka Agra Zvaigzneskalna, notekūdeņu pieņemšanu šim uzņēmumam centralizēti ilgstoši sniedzis pašvaldības kapitālsabiedrība Sia "Tukuma ūdens". Stājoties amatā 2018.gada novembrī, kā pirmo uzdevumu viņš uzstādījis noslēgt jaunu pakalpojumu līgumu, ko izdevās izdarīt tikai marta mēnesī. Uzņēmums ilgstoši "stīvējies" noslēgt jaunu līgumu, kas paredz stingrākas prasības novadītajiem notekūdeņiem centralizētajā kanalizācijas tīklā. Tāpat uzņēmums piespiests sakārtot dokumentāciju par priekšattīrīšanas ietaisēm, kas filtrē pirmatnēji notekūdeņus. Pirms tam 2004.gadā slēgtais līgums negarantēja pašvaldībai stingru kārtību kanalizācijas ūdeņu piesārņojuma koncentrācijai un motivētu sodu sistēmu. Šobrīd tas ir paveikts un jautājumu par to ir atrisināti savstarpēji vienojoties visām iesaistītajām pusēm. Cita lieta esot kanalizācijas sistēmām, kas būvētas kaut kad senāk un papīros nekur neparādās. Ja šādas sistēmas tiek lietotas, tad teorētiski viņām jābūt apsekotām no vides dienestu puses. Kā paskaidroja domes priekšsēdētēja vietnieks, šāda situācija nav pieļaujama, jo sanāk, ka jebkurš var noslēgt līgumu par ūdens un kanalizācijas pieslēgšanos attiecīgi izpildot normatīvu, bet īstos notekūdeņus laist grāvī.

 

Jautājums, kur skatās vides dienests, jo šādu kontroles funkciju valsts uzticējusi tieši viņiem. Pašvaldība neorganizē šādas lietas. Sia "Tukuma ūdens" organizē un veic notekūdeņu savākšanu, par ko noslēgts attiecīgs pakalpojuma līgums. Kā paskaidro ūdens šefs Ainārs Feldmanis, "BALTAIS" noslēdzis jauno līgumu par pakalpojumu un pastāvīgi norit monitorings par to, kādi un cik piesārņoti notekūdeņi tiek ievadīti pilsētas kanalizācijas sistēmā. Kas attiecas uz NEZINĀMAS trubas esamību pie Slocenes upes tilta, neko nevar komentēt. Šādi tīkli ir Tukuma piens iekšējie jeb tā sauktie lokālie tīkli, savukārt Sia "Tukuma ūdens" kontrolē tikai savu kontroles aku, kur pienāk Tukuma piens caurules. Tur uzstādītas attālinātās vadības ierīces, kas nolasa ar kādu koncentrāciju notekūdeņi tiek pieņemti pilsētas tīklos.

 

Sazvanījām arī valsts vides dienesta pārstāvi Jāni Pētersonu, kas nekādu informāciju nesniedza bez Valsts vides dienesta viedokļa. Apstiprināja, ka šādām lietām nepieciešama dokumentāla satura informācija, kas tiks sniegta no vides dienesta puses pēc informācijas pirmapstrādes. Visticamāk 14.maija vakarā raidījums Bez Tabu atklās savu uzfilmēto materiālu.

 

Kā iepriekš ziņots arī agrāk notikušas dažādas avārijas saistībā ar notekūdeņiem Slocenē. 2017.gada 2.novembrī no uzņēmuma AS Tukuma piens Tukuma pilsētas kanalizācijas sistēmā noplūdušas 2,5 tonnas saldā krējuma. Tāpat 2015.gadā piesārņotais Šlokenbekas dzirnavezera dīķis iespējams ticis piesārņots ar tanī skaitā šī uzņēmuma darbību, kad SIA Tukuma ūdens attīrīšnas iekārtas netika galā ar piesārņojumu un bojā gāja 4 tonnas zivju.atjaunots: 2019-05-13 | Anita Bajāre
Novados, Tukums

Tukumā aizvadīts U14 meiteņu futbola čempionāta trešais posms
Blanka trenētais FK “Riga” iekļūst UEFA Eiropas līgas “Play off” kārtā
Ķemeru Nacionālais parks aicina uz siena talku zāļu purvā

    Pasākumi
17.augustā 17:00 Engurē, Šlokenbekas muižā
Muižas svētki - "Reiz vakarā muižas pagalmā..."
17.augustā 9:30 Jaunpilī, Viesatu birzītē
Viesatu pagasta sporta svētki 2019
23.augustā 17:00 Kandavā
Keramikas nodarbība lieliem un maziem Kandavā
2.septembrī 13:00 Lancenieki, Džūkstes pasaku muzejā
Pasaku svētki ar moto „Atslēga uz pasaku”
22.septembrī 13:00 Dzirciemā, Pastariņa muzejā
Rudens saulgrieži latviskās tradīcijās
    Aktuāli
no 3.jūlija līdz 1.septembrim
  Engurē, Lapmežciema muzejā
Izstāde "Jūra iedvesmo"
no 12.augusta līdz 1.septembrim
  Tukumā, Kafejnīcā "Corner's"
Anitas Stūres izstāde "Kad visādas omas un domas"
no 29.jūnija līdz 9.septembrim
  Jaunpilī, Jaunpils muzeja ekspozīciju zālē
Izstāde "Bezgalīgais stāsts"
no 11.maija līdz 11.septembrim
  Tukuma mākslas muzejā
Izstādes "Purvīša zīmē" atklāšana
no 7.jūnija līdz 29.septembrim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde „Mežģīņu šarms un noslēpumi”
no 7.jūnija līdz 22.decembrim
  Tukumā, Durbes pilī
izstāde “MEŽĢĪŅU ŠARMS UN NOSLĒPUMI”
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif

 

rifo_baner_1_94700.gif

 

comforthouse_250x250_125533.gif

 

reklama_45944.png

    AptaujaSīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2019 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies