2024.gada 29.marts
Agija, Aldonis
8.64'C
vējš: 4.18m/s

Eiropas čempionātā rogainingā, kas notika Tukuma novadā, uzvar igauņi, bronzas medaļa mājiniekiem

22. augustā Tukuma un Engures novada apkaimē tika dots starts Eiropas čempionātam rogainingā, kas ir 2020. gada lielākās orientēšanās sacensības pasaulē. Uz starta kopumā stājās 295 komandas jeb kopskaitā 618 dalībnieki no 15 valstīm. Uzvarēja Igaunijas duets, bet latvieši izcīnīja bronzu. Daudzi favorīti nevarēja ierasties, jo to liedza epidemioloģiskā situācija viņu valstīs.

Sacensību kontrollaiks bija 24 stundas, un tā beigās spēki lielākajai daļai dalībnieku bija tuvu izsīkšanas robežai. Komandām svarīgi bija savākt pēc iespējas vairāk punktu. Par sarežģītākajiem kontrolpunktiem pienācās vairāk punktu.

Visspēcīgākie Engures un Tukuma novadu mežos izrādījās igauņi, kuri vislabāk spēja pielāgoties tropiskajām lietusgāzēm, kas nakts tumsā dalībniekiem radīja papildus orientēšanās grūtības jau tā sarežģītajā un paugurainajā apvidū.

Par Eiropas čempioniem kļuva pērnā gada pasaules čempions igaunis Timmo Tammemā, kurš kopā ar Sanderu Linnus izveidoja komandu "La Sportiva". Viņi no maksimāli iespējamiem 483 ieskaites punktiem ieguva 457. Otro vietu izcīnīja igauņi Sanders Mirme un Rīvo Rose no komandas "Ilmäraeksimatud" (439 punkti), bet bronzas medaļa latviešiem Zigmundam Bīberam un Albertam Jasānam no komandas "Laid mums tur laimē diet", kam pa spēkam bija savākt 410 ieskaites punktus.

Par Eiropas čempioniem jauktajās komandās kļuva Krievijas sportisti Natālija Zimina, Igors Manžanijs un Oļegs Kaļiņins (398 punkti), veterānu vīru konkurencē zelta medaļas izcīnīja Einārs Masteiko un Jānis Viškers (komanda "Onkuļi", 348 punkti), sudrabs Jevgēņijam Bondinam un Pēterim Druķim ("Auseklis", 341), bet bronza Viesturam Šlosbergam un Renāram Skudram ("Bez stresa", 337).

Sieviešu konkurencē Eiropas čempionu godā igaunietes Pībe Tammemā un Hannula Katrīna Pandis (334 punkti), otrajā vietā Ukrainas sportistes Olena Dotsenko un Olha Čeberakha (322 punkti), bet bronzas medaļa igaunietēm Marjei Vīrmanai un Airi Alnekai, kuras vienlaikus kļuva par Eiropas čempionēm veterānu grupā un superveterānu grupā sievietēm.

Resurss: lsm.lv

atjaunots: 2020.g 24.augustā | tukumabalss.lv (x1042)
Novados, Tukums, Engure, Sports

Motosportists Valdis Šakins zcīna 2.vietu Latvijas čempionāta Cross Country 1.posmā