2.64'C
vējš: 2.53m/s

FK "Tukums 2000" vīri piedzīvo sakāvi ar 0:5 pret FK "Liepāju"

Roberts Jaunarājs-Janvāris cīņā ar Raivi Jurkovski. Foto: Aiga Veisa

"Optibet" futbola Virslīgā graujošu uzvaru izcīnīja "Liepājas" futbolisti, kuri ar pieredzējušo ukraini Oleksandru Ribku vārtos apspēlēja turnīra pastarīti "Tukums 2000/TSS", iesitot tukumnieku vārtos piecas bumbas. Ar "hat-trick" šajā mačā izcēlās Artūrs Karašausks.

Abu komandu šīs sezonas pirmā savstarpējā spēle noslēdzās ar rezultātu 2:2, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām "Liepāju" no zaudējuma glābjot Ričardam Fraidejam.

Spēlē Tukumā "Liepājas" komandas vārtos stājās 33 gadus vecais Ukrainas vārtsargs Oleksandrs Ribka, kurš aizvadījis pieklājīgu karjeru Kijevas "Dynamo" un Doņeckas "Shakhtar" klubos, kā arī divās spēlēs sargājis Ukrainas valstsvienības vārtus.

Liepājas komanda spēles kontroli savās rokās pārņēma jau no pirmajām minūtēm un līdz desmitajai minūtei jau vairākkārt apdraudēja tukumnieku vārtus, taču bez rezultāta. 14.minūtē rezultātu atklāja Karašausks, kurš gar soda laukuma līniju saņēma piespēli no Eduarda Tīdenberga, un, neapturējis bumbu, raidīja to zem vārtu pārliktņa.

Tukumā līdz otrajiem vārtiem ilgi nebija jāgaida, jo kurzemnieki piecas minūtes vēlāk izspēlēja standartsituāciju no stūra, kuru soda laukumā ar precīzu sitienu pretinieku vārtos noslēdza brazīlietis Dodo.

26.minūtē pretuzbrukumā devās nigērietis Olabanjo Aleksandrs Ogunji, taču vairāki pēc kārtas izdarītie sitieni atdūrās liepājnieku aizsardzības "mūrī". Puslaika turpinājumā spēku samēri nedaudz izlīdzinājās, taču vēl pirms tiesneša svilpes kurzemnieki paspēja iesist arī trešos vārtus. Soda laukumā no aizsarga atrāvās Karašausks un iecentrēja bumbu tuvāk vārtiem, kur no gaisa to vārtos raidīja Jurkovskis. Pirmais puslaiks noslēdzās par labu liepājiekiem - 3:0.

Spēles 48.minūtē laukuma centrā lieliski saspēlējās Karašauks un Mārtiņš Ķigurs, kurš brīdi vēlāk ar bumbu jau pietuvojās soda laukumam, taču spēlētāja raidījums bija neprecīzs. Desmit minūtes vēlāk liepājnieki vēlreiz spēja izlauzties pretinieku soda laukumā, kur iepretim tukšiem vārtiem bumbu saņēma Karašausks, taču futbolists "sapinās" kājās un nerealizēja savu iespēju.

Karašausks savu iepriekš pieļauto kļūdu laboja 63.minūtē. Liepājnieki soda laukumā veica neskaitāmas piespēles un vilcinājās ar sitienu, taču pēc tukumnieku aizsargu mudinājuma raidījumu izpildīja Karašausks, bumbai lidojot vārtu tīklā.

Spēles pēdējās 15 minūtēs abas komanda piekopa nedaudz rupjāku futbolu, kā dēļ tiesnesim savu svilpi nācās pielietot nedaudz biežāk nekā iepriekš. Piecas minūtes līdz mača beigām tukumniekiem bija iespēja izpildīt standartsituāciju no pustālas distances, taču soda laukumā neviens no mājiniekiem līdz bumbai neaizsniedzās.

Atlikušajā laikā vārti netika gūti, liepājniekiem lietainos apstākļos svinot drošu panākumu.

Liepājas komandā sestdien debitēja ukraiņu vārtsargs Aleksandrs Ribka, kurš dzimtenē karjeras laikā uzvaru vietējā čempionātā svinējis piecas reizes.

Tukuma komanda jūlija/augusta mijā divās spēlēs pēc kārtas cīnījās neizšķirti, bet pēc tam atgriezās uz zaudējumu takas un piedzīvojusi četras neveiksmes pēc kārtas, iepriekšējā duelī ar 2:5 atzīstot "Riga" pārākumu. Savukārt "Liepāja" pēc trīs zaudējumu sērijas nākamajās trīs spēlēs cīnījusies neizšķirti, turklāt pēdējos divos mačos punkts izrauts noslēdzošajās sekundēs.

Resurss: Tvnet.lv

atjaunots: 2020.g 31.augustā | tukumabalss.lv (x799)