Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 02.decembris
Meta, Sniedze
-4'C
vējš: 2.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Atkritumu apsaimniekotājs "Piejūra" radījis kaitējumu vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā


Atkritumu apsaimniekotājs "Piejūra" radījis kaitējumu vairāk nekā 4 miljonu eiro apmērā
Foto ilustratīvs. Foto: AAS Piejūra

 

Valsts policija izmeklēšanā secinājusi, ka SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"" radījusi būtisku kaitējumu dabai un Latvijas saimnieciskajām interesēm vairāk nekā četru miljonu EUR apmērā.

Septembrī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Valsts vides dienestu un Specializēto vairāku nozaru prokuratūru pabeidza izmeklēšanu lietā par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumiem un izvairīšanos no dabas resursu nodokļa nomaksas, informēja Valsts policijā.

Policija norāda, ka kāda atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība, kas veica atkritumu apsaimniekošanu laikā no 2019.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.martam, pārkāpjot atkritumu apsaimniekošanas noteikumus, radīja būtisku kaitējumu dabai un Latvijas saimnieciskajām interesēm 4 056 788 EUR apmērā un izvairījās no dabas resursu nodokļa nomaksas 971 822 EUR apmērā. Uzņēmuma nosaukumu policija neatklāj, taču LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tā ir "Piejūra".

Policija informēja, ka kriminālprocesā četrām personām ir piemērots aizdomās turētās personas statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.
Policija neatklāj, kāda ir šo personu saistība ar atkritumu apsaimniekotāju.

Pret minēto atkritumu apsaimniekošanas sabiedrību sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu. Krimināllikumā teikts, ka juridiskajai personai var piemērot šādus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus - likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija un naudas piedziņa.

Pierādījumi par personu saistību ar atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu un izvairīšanos no nodokļu nomaksas ir nostiprināti un septembrī krimināllieta nodota kriminālvajāšanai. Tagad prokuratūrai būs jāizlemj, vai uzrādīt apsūdzību, informēja policijā.

"Piejūra" pieder deviņām pašvaldībām - Jūrmalas pilsētas domei, Talsu novada pašvaldībai, Tukuma novada domei, Kandavas novada domei, Engures novada domei, Mērsraga novada pašvaldībai, Rojas novada domei, Dundagas novada domei un Jaunpils novada domei.

2019.gadā tā izkļuvusi no zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija. Pērn uzņēmuma apgrozījums bijis 3,572 miljoni EUR, kas ir par 28% vairāk nekā 2,799 miljonu EUR apgrozījums vēl pirms gada.

No 2019.gada marta uzņēmuma valdes loceklis ir Ēriks Zaporožecs. Laikā no 2018.gada marta līdz 2019.gada martam uzņēmumā darbojās Ojārs Āboltiņš, Raimonds Bērziņš un Indra Rassone.

Šogad martā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests diennakti dzēsa degošus atkritumus "Piejūras" atkritumu pārkraušanas, šķirošanas stacijas teritorijā Dienvidu ielā 1, TukumāKopumā angārā dega atkritumi 15 kvadrātmetru platībā un laukumā - presēti atkritumi 2000 kvadrātmetru platībā.

Šogad augustā Valsts vides dienests (VVD) presei paziņoja, ka, izmantojot tiešsaistes videonovērošanas kameru ierakstus, VVD izdevies pārliecināties, ka pavasarī ugunsgrēka skartā "Piejūra" noglabāšanai nodevusi vairāk atkritumu nekā apgalvojusi, tādējādi tā nevarēs izvairīties dabas resursu nodokļa nomaksas vairāk nekā 15 000 EUR apmērā.
2019.gadā "Piejūras" valde - valdes priekšsēdētāja Indra Rassone, kā arī valdes locekļi Āboltiņš un Raimonds Bērziņš - zaudēja kapitāla daļu turētāju uzticību un tika atsaukti pilnā sastāvā.

Pašvaldību kapitāldaļu turētāju pārstāvji iepriekš norādīja, ka uzņēmumā "ir konstatējuši faktus, kas norāda uz sabiedrības valdes nesaimniecisku un, iespējams, prettiesisku rīcību, neapzinātu vai apzinātu bezdarbību un iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem". Tas konstatēts, izskatot "Piejūras" valdes pārskatu par 2018.gada finanšu darbību, valdes plānu un priekšlikumus uzņēmuma maksātspējas uzlabošanai, iepazīstoties ar "Swedbank" sniegto informāciju, uzklausot neatkarīgā revidenta SIA "Auditorfirma inspekcija" viedokli un, iepazīstoties ar Tukuma novada domes speciālistu izlases kārtā veikto iepirkumu un finanšu dokumentu pārbaudi.

Vēlāk pašvaldību auditori uzņēmumā veikuši lietderības un likumības auditu, secinot, ka iekšējās kontroles sistēma ir izveidota, taču tai piemīt būtiski trūkumi un nepilnības. Audita laikā tika konstatētas arī būtiskas nepilnības grāmatvedības uzskaitē, iepirkumu veikšanā un līgumu slēgšanā, piemēram, līgumu sadalīšana un Publiskā iepirkuma likuma normu pārkāpšana, budžeta un naudas plūsmas plānošanā un uzraudzībā, dažādos vadības procesos un nozīmīgu lēmumu pieņemšanā.

Resurss: Tvnet.lv/LETAatjaunots: 2020.g 15.septembrī | Tukuma Balss (x308)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Kandavas novada dome dāvinās iedzīvotājiem novada kalendārus
Kandavas novada dome dāvinās iedzīvotājiem novada kalendārus
vakar | Tukuma Balss (x13)
Sadalītas Tukuma šaha čempionāta medaļas
Sadalītas Tukuma šaha čempionāta medaļas
vakar | Tukuma Balss (x56)
Tukuma dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta laulība, kurā pie vīra izdota 89 gadus veca līgava
Tukuma dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta laulība, kurā pie vīra izdota 89 gadus veca līgava
vakar | Tukuma Balss (x872)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies