10.64'C
vējš: 4.78m/s

Latvijas futbola izlase, ar Ruginu sastāvā, cīnās neizšķirti ar Fēru salām

Ritvars Rugins saņem dzelteno kartīti. Foto: Latvijas futbola federācija

UEFA Nāciju līgas D1 grupas trešajā kārtā Latvijas izlase cīnījās 1:1 pret Fēru salu valstsvienību, turpinot tendenci.. Vienīgos vārtus Latvijas izlases sastāvā guva Jānis Ikaunieks, kamēr grupas kopvērtējumā Fēru salu pārsvars joprojām ir četri punkti. Latvijas izlases rindās spēlēja arī tukumnieks Ritvars Rugins, kurš gan ar rezultivitāti neizcēlās, taču protokolā atzīmējās ar dzelteno kartīti.

Latvijas izlases sākumsastāvā bija ieviestas astoņas pārmaiņas, salīdzinot ar pirms dažām dienām aizvadīto pārbaudes spēli Melnkalnē. Sākumsastāvā vietu bija saglabājuši tikai Ošs, Cigaņiks un Tobers, kamēr Vladislavs Gutkovskis nevarēja spēlēt diskvalifikācijas dēļ, un uzbrukuma smailē devās Roberts Uldriķis. Rezervē šoreiz palika iepriekšējā mača vienīgo vārtu guvējs Igors Tarasovs.

Mača lielākajā daļā iniciatīva piederēja Fēru salu izlasei, kas lika Latvijas vienības vārtu sargam Pāvelam Šteinboram ātri iesaistīties spēlē, taču pirmā patiešām lieliskā vārtu gūšanas iespēja bija Latvijai - vispirms Zjuzins no tuvas distances spēcīgi pārsita pāri, taču pēc sekojošā stūra sitiena pie tālā vārtu staba brīvs palika Uldriķis. Viņam bumba gan nebija pilnīgi ērtā sitiena pozīcijā, un neizdevās iesist tukšā vārtu pusē.

Pirmā puslaika vidū Latvijas izlase atklāja rezultātu, pirmoreiz šajā Nāciju līgā vārtus gūstot kādam Latvijas futbolistam. To paveica Jānis Ikaunieks, kurš pēc Mārča Oša piespēles ar galvu saņēma bumbu pilnīgi brīvs soda laukuma malā un bez problēmām raidīja bumbu garām vārtsargam. Diemžēl Latvijas izlases vadība noturējās tikai dažas minūtes, jo Fēru salas ar savu nākamo stūra sitienu panāca neizšķirtu. Mājinieku spēlētājs aktīvi traucēja Šteinboram, Ošs zaudēja gaisa divcīņā, un Odmars Fero ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Latvijas izlase centās spēlēt agresīvi un asi, kas noveda pie trim dzeltenajām kartītēm, taču tiesnesis kopumā šādu spēli pieļāva. Otrajā puslaikā Fēru salas turpināja vairāk kontrolēt bumbu, kamēr bīstamākus uzbrukumus radīja Latvijas izlase ar Uldriķi un Ikaunieku priekšgalā. 70. minūtē Ikaunieks pats izveidoja uzbrukumu, kura noslēgumā bumba viņam veiksmīgi atleca pa sitienam ar galvu, taču sanāca trāpīt pāri tukšajiem vārtiem.

Fēru salas atbildēja ar vārtu guvumu 76. minūtē, kad neveiksmīgi nospēlēja Stuglis, izgājienā pie bumbas netika arī Šteinbors un bumba nonāca Latvijas izlases vārtos. Tiesa, vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ, lai gan video atkārtojumā iemeslu fiksēt aizmuguri nemaz tik viegli nevarēja pamanīt, un Fēru salu pārstāvjiem būtu pamats iebilst pret tiesnešu lēmumu. Lai nu kā, taču mača pēdējās desmit minūtēs Fēru salas arvien dziļāk ieslīga aizsardzībā, un Latvijas izlase ar uz maiņu nākušajiem Ķiguru un Krolli sarūpēja bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, taču nācās samierināties ar 1:1.

Šis ir Latvijas izlases ceturtais neizšķirts četrās spēlēs šoruden, un, lai arī tīri teorētiski šodienas spēle pieskaitāma pie plusiem (punkts viesos pret grupas līderi un nominālo favorīti, kas ir krietni augstāk FIFA rangā), šis neizšķirts arī nozīmē, ka grupas tabulā Latvija joprojām atpaliek no līderes par četriem punktiem pēc pirmā apļa. Pat ja otrajā aplī izdosies uzvarēt visās četrās spēlēs, būs nepieciešams cerēt uz Fēru salu klupienu pret Maltu vai Andoru, lai varētu cerēt uz pirmo vietu grupā un izkļūšanu no D līgas.

Resurss: Sportacentrs.com

atjaunots: 2020.g 11.oktobrī | Tukuma Balss (x500)