Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 25.oktobris
Beatrise, Beāte
9'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Kori "Doma" 20 gadu jubilejā ar uzstāšanos sveica arī Tumes jauktais koris


Kori "Doma" 20 gadu jubilejā ar uzstāšanos sveica arī Tumes jauktais koris
Foto: auseklis.lv

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Limbažu kultūras nama jauktais koris Doma svinēja 20 gadu jubileju. Jubilejas koncerts sākās ar retrospektīvu atskatu divdesmit gadu senajā vēsturē, atceroties pašus pirmsākumus toreizējās Limbažu 3. vidusskolas telpās, iepriekšējos kolektīva vadītājus un ieskicējot spilgtākos kora radošās darbības virzienus un mirkļus.

Jubilāri nebūt nesēdēja uz gaviļnieku lauriem un koncertu sāka paši, izpildot vairākas latviešu komponistu dziesmas ar novadnieku, dzejnieku Friča un Paulīnas Bārdu vārdiem. Par godu abu apaļajām jubilejām šogad tika gatavota īpaša programma. Kora mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis, piesakot pirmo dziesmu Bērzi pauda, ka tā, viņaprāt, raksturo latvieti un tieši vidzemnieku.

Nākamie uz skatuves ar dziesmotu sveicienu kāpa kolektīva draugi Latvijas Universitātes kamerkoris DeCoro. Viņi priecēja gan ar seniem madrigāliem, gan ar salīdzinoši nesenu komponista Raimonda Tigula un rakstnieces Noras Ikstenas kopdarbu Mīlestības jūra no komponista oratorijas Jūras grāmata. Muzikālā dažādība valdīja arī Rīgas kultūras centra Iļģuciems kamerkora Muklājs priekšnesumā. Viņu repertuārā bija arī daudziem labi zināmā latgaļu dziesma Lobs bej puika myusu Jezups, ko klausoties daudzi smaidīja. Savukārt tautasdziesma Seši mazi bundzinieki Ērika Ešenvalda apdarē tika izpildīta tik atraktīvi, ka zāli pāršalca ne viens vien smalku smieklu vilnis. Izteiksmīgi un ļoti dabiski skanēja arī koristu klakšķināšana, atdarinot zirgu pakavu klaboņu. Ieradies sveikt jubilārus bija arī Tukuma novada Tumes pagasta jauktais koris. Tā mākslinieciskais vadītājs Rūdolfs Bacāns pastāstīja, ka korim pēc pāris nedēļām gaidāmas 25 gadu jubilejas svinības, savukārt tās pašas dienas pievakarē vēl jāpaspēj pašiem uz savu uzstāšanos Tumē.

Saņemot šādas muzikālās dāvanas no, viņaprāt, augstas klases koriem, N. Ķirsis vērtēja, ka to sniegums bija īsts baudījums. Lai radītu vēl jestrāku dzimšanas dienas noskaņu, koris Doma uz skatuves kāpa vēlreiz, bet nu jau kopā ar Limbažu kultūras nama kapelu Labi, ka tā. Publikas aplausu pavadījumā izskanēja vēl vairākas dziesmas, kurām zālē sēdošie bija aicināti dziedāt līdzi. Spēcīgs priekšnesums, kurā koris Doma vismaz tovakar tika pie trim jauniem solistiem jeb ciemos atbraukušo koru diriģentiem Rūdolfa Bacāna, Pētera Vaickovska un Jāņa Kokina, bija dziesmas "Es nāku no mazas tautas" ar Knuta Skujenieka vārdiem. Tajā dziedātāju balsis vienotā korī skanēja gan no skatuves, gan zāles.

Jubilejā koris saņēma daudz laba vēlējumu arī no citiem viesiem. Kolektīvu novada domes vārdā sveica priekšsēdētāja vietniece Ineta Zariņa, kura korim pateicās par brīnišķīgu, pārsteidzošu un lirisku gadu. Kultūras nama direktors Armands Leimanis klātesošajiem pavēstīja, ka N. Ķirsis savulaik spēlēja basģitāru. Direktors smaidot ierosināja, ka varbūt nākamā programma varētu būt koncerts korim un basģitāristam. Sveicienus Ausekļa Limbažu teātra vārdā nodeva arī režisore Inta Kalniņa. Īpaši savus koristus sumināja par kora mammu dēvētā diriģente Māra Skride, kura to vadīja pirmos desmit gadus.

Resurss: auseklis.lvatjaunots: 2020.g 16.oktobrī | Tukuma Balss (x62)
Novados, Tukums

Parādu atlaišanai pazeminās slieksni
Parādu atlaišanai pazeminās slieksni
2020.g 22.oktobrī | Tukuma Balss (x69)
Engures novada Milzkalnē, iespējams, izveidojusies karsta kritene
Engures novada Milzkalnē, iespējams, izveidojusies karsta kritene
2020.g 22.oktobrī | tukumabalss.lv (x288)
FK "Tukums 2000" Latvijas kausa izspēlē mača pēdējās sekundēs zaudē Valmierai ar 0:1
FK "Tukums 2000" Latvijas kausa izspēlē mača pēdējās sekundēs zaudē Valmierai ar 0:1
2020.g 22.oktobrī | Marta Saulīte (x41)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies