Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 25.oktobris
Beatrise, Beāte
9'C
vējš: 3.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" tradicionālajā labdarības akcijā aicina piepildīt pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem


Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" tradicionālajā labdarības akcijā aicina piepildīt pārtikas pakas trūkumā nonākušajiem
Foto: atvertasdurvis.lv

 

Šo sestdien, 17.oktobrī, Rimi veikalos visā Latvijā jau desmito reizi norisināsies labdarības akcija "Paēdušai Latvijai". Šis ir piektais gads, kad norisinās akcija, kuras ietvaros ar sabiedrības palīdzību ziedotas jau 49 tūkstoši pārtikas paciņas, palīdzot vairāk nekā 15 tūkstošiem trūkumā nonākušo ģimeņu visā Latvijā. Akcijas laikā ikviens aicināts papildus saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem. Akciju organizē pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un veikalu tīkls Rimi Latvia.

Ārkārtas stāvokļa laikā pārtikas bankā "Paēdušai Latvijai" saņemto pieteikumu skaits pieaudzis par 20%. Turklāt Covid-19 ietekmē strauji mainījies palīdzības saņēmēju īpatsvars - palīdzība daudz vairāk nepieciešama ģimenēm ar bērniem, mazāk senioriem un invalīdiem. "Tas skaidrojams ar to, ka pandēmijas laikā viens no apgādniekiem vai pat vienīgais apgādnieks paliek bez darba, samazinās ģimeņu ieņēmumi, turklāt attālināto mācību laikā bērni vairāk laika pavada mājās, līdz ar to nepieciešams vairāk pārtikas, jo nav skolas brīvpusdienu," skaidro Agita Kraukle, pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

Liels pieprasījums pēc šāda atbalsta bijis Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Kuldīgā. Pārtikas pakas pirmoreiz dalītas arī vairākos jaunos izdales punktos novados, kur strauji pieaudzis palīdzības lūgumu skaits - Rēzeknes pilsētā un novadā, Viļakas novadā. "Jāņem vērā, ka pašvaldības atbalstu un pārtikas pakas saņem vien daļa ģimeņu - lielākoties trūcīgie, maznodrošinātie un daudzbērnu ģimenes. Taču ir daudz ģimeņu, kuras nevar saņemt šo atbalstu, jo nekvalificējas kritērijiem," atzīst pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle.

Jau piekto gadu pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" partneris ir lielveikalu tīkls Rimi, ziedojot produktus lielākā apjomā un divreiz gadā palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas Rimi veikalos visā Latvijā. Katru mēnesi Rimi ziedo pārtiku ar atbilstošiem un ilgiem derīguma termiņiem, nodrošinot palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Jau tuvākajā laikā plānots uzsākt arī pārtikas ar nelielu derīguma termiņu ziedošanu, tā esošajiem pārtikas atkritumu samazināšanas mehānismiem pievienojot vēl vienu veidu, kā apvienot rūpes par vidi un līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Akcijā "Paēdušai Latvijai" šoreiz piedalīsies 45 Rimi veikali, no tiem 22 veikali Rīgā, četri - Daugavpilī, pa diviem veikaliem Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā, kā arī veikali citviet Latvijā.

"Lielai daļai Rimi veikalu šī akcija jau kļuvusi par tradīciju - turklāt šogad, līdzīgi kā iepriekš, akcijai pievienojas arvien jauni Rimi veikali, dodot iespēju saviem pircējiem piepildīt pārtikas pakas. Pēdējo akciju laikā esam novērojuši, ka arvien vairāk ir tādu ziedotāju, kuri speciāli ierodas veikalā, lai piepildītu paciņu, kā arī ģimenes, kas iepriekš saņēmušas atbalstu, situācijai uzlabojoties, tagad pašas palīdz citiem. Šis gads mums visiem ir bijis izaicinājumu pilns, un daudzām Latvijas ģimenēm Covid-19 realitāte ir bijusi ļoti skaudra - mazāk vai nemaz darba, daudz mazāki ienākumi, tāpēc sabiedrības atbalsts šoreiz var būt sevišķi noderīgs," stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Pārtikas pakās ieteicams likt produktus ar garu derīguma termiņu: dažādus graudaugus (rīsus, griķus, mannu, auzu pārslas, prosu, putraimus, grūbas), pākšaugus (pupas, lēcas, zirņus), miltus un miltu izstrādājumus, makaronus, gaļas, zivju, dārzeņu un augļu konservus, eļļu, cukuru, medu, tēju, kafiju, garšvielas, gardumus bērniem - šokolādi, cepumus, žāvētus augļus un riekstus. Šī kampaņa norisināsies arī Tukuma "Rimi", Pasta ielā 14, Tukumā.

Kā sociāli atbildīgs darba devējs, Rimi ar vislielāko atbildību izturas pret savu darbinieku un klientu drošību, un labsajūtu. Tāpēc atgādinām, ka saskaņā ar 13.oktobrī valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, no 2020.gada 14.oktobra līdz 6.novembrim sabiedriskās vietās, tajā skaitā arī Rimi veikalos, ir jālieto mutes un deguna aizsegi. Tāpat no 14.oktobra visos Rimi veikalos norit informatīvā kampaņa, kurā Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par jauniem noteikumiem, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 straujo izplatību. 

Biedrība Latvijas Samariešu apvienība (LSA) ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir Palīdzēt dzīvot. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzējs, ārstniecības un izglītības iestāde. LSA piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.

Informācija sagatavoja:
Agita Kraukle,
Latvijas Samariešu apvienības
projekta Paēdušai Latvijai vadītāja
Tālr. 67518289, 22033700
e-pasts: agita.kraukle@samariesi.lv
Regīna Ikala,
SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob. tālr. 29499774
E-pasts: regina.ikala@rimibaltic.comatjaunots: 2020.g 16.oktobrī | Tukuma Balss (x105)
Novados, Tukums

Parādu atlaišanai pazeminās slieksni
Parādu atlaišanai pazeminās slieksni
2020.g 22.oktobrī | Tukuma Balss (x69)
Engures novada Milzkalnē, iespējams, izveidojusies karsta kritene
Engures novada Milzkalnē, iespējams, izveidojusies karsta kritene
2020.g 22.oktobrī | tukumabalss.lv (x288)
FK "Tukums 2000" Latvijas kausa izspēlē mača pēdējās sekundēs zaudē Valmierai ar 0:1
FK "Tukums 2000" Latvijas kausa izspēlē mača pēdējās sekundēs zaudē Valmierai ar 0:1
2020.g 22.oktobrī | Marta Saulīte (x41)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies