2024.gada 26.aprīlis
Alīna, Rūsiņš, Sandris
11.64'C
vējš: 4.69m/s

Engures karatists Ralfs Grīnvalds attālinātajā EČ katu disciplīnā izcīna 2.vietu

Sestdien, 24. oktobrī, notika Lietuvas kyokushin karatē federācijas rīkotais 2. Eiropas kyokushin karatē attālinātais kauss Katu (paraugdemonstrējumu) disciplīnā, kurā savus spēkus izmēģināja arī septiņi sportisti no Tukuma un viens no Engures novada. Vienīgo medaļu Latvijai atnesa Ralfs Grīnvalds, kurš U12 vecuma grupā izcīnīja 2.vietu.

Saistībā ar vīrusa "Covid - 19" ierobežojošajiem pasākumiem visā pasaulē, vēl joprojām daudzu Eiropas valstu robežas ir slēgtas, tāpēc Lietuvas karatē federācija, izmantojot interneta iespējas, izdomāja noorganizēt attālināto Eiropas čempionātu Katu kategorijā, kurām pieteicās sportisti no 20 dažādām Eiropas valstīm, tajā skaitā arī no Latvijas. Sacensības notika attālināti Zoom platformā.

Mūsu valsti šajos mačos pārstāvēja  Mareks LavrinovičsAnfisa Kumrova, Margarita Merkuļjeva, Kristiāna Ozola, Oskars Skarbovskis, Anna Auziņa un Dzintars Dombrovskis, bet no Engures - Ralfs Grīnvalds (treneris Vitālijs Beļinskis).

U11 vecuma grupā starp meitenēm startēja Anfisa Kumrova, kura jau pirmajā mačā zaudēja Lietuvas sportistei un izstājās no tālākās dalības turnīrā. Līdzīgi veicās arī Margaritai Merkuļjevai (U12) un Kristiānai Ozolai (U14), kuras arī izstājās jau 1/8 finālā.  Savukārt Anna Auziņa U14 vecuma grupā bija tuvu medaļai - 1/8 finālā viņa uzvarēja Moldovas sportisti, bet 1/4 finālā zaudēja lietuvietei.

U14 vecuma kategorijā starp zēniem startēja Dzintars Dombrovskis un zaudēja 1/8 finālā karatistam no Lietuvas, bet U12 grupā Oskars Skarbovskis arī izstājās jau pēc 1/8 fināla, kurā zaudēja lietuvietim.  Pieredzējušais Mareks Lavrinovičs pieaugušo konkurencē pirmajā mačā (1/16 finālā) bija pārāks par Salvatoru Peisu no Beļģijas, bet 1/8 finālā piekāpās Konstantīnam Durčem (Rumānija). Vislabāk šajās sacensībās veicās engurniekam Ralfam Grīnvaldam. Viņš U12 vecuma grupas ieskaitē 1/ 8 finālā uzvarēja lietuvieti, pēc tam 1/4 finālā uzveikts cits lietuviešu sportists, 1/2 finālā ukrainieti, bet finālā zaudēja poļu sportistam un izcīnīja 2. vietu.

Kopumā ar sacensībām esmu apmierināts. Prieks par Ralfa sudraba medaļu.  Tomēr sajūtas pēc sacensībām divejādas  - ir vismaz viena medaļa, bet no otras puses tiesnešu vērtēšana bija ļoti subjektīva. Brīžiem likās, ka pretinieki bija sliktāki, taču uzvaras atdeva viņiem," pēc šim virtuālajām sacensībām prātoja kluba "Bushido" treneris M. Lavrinovičs.

atjaunots: 2020.g 28.oktobrī | Tukuma Balss (x1145)