Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 02.decembris
Meta, Sniedze
-2'C
vējš: 4.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

No šodienas, 16. novembra, maina Covid-19 pacientu izolācijas izbeigšanas nosacījumus


No šodienas, 16. novembra, maina Covid-19 pacientu izolācijas izbeigšanas nosacījumus
Foto ilustratīvs. Foto: fao.org

 

No šodienas, 16. novembra,  tiek mainīta Covid-19 pacienta izolācijas izbeigšanas kārtība, kas attiecas uz ārstniecības personām, sociālo iestāžu un izglītības darbiniekiem. Pamatojoties uz pašreiz pieejamajiem zinātniskajiem atzinumiem un citu valstu pieredzi, turpmāk visiem Covid-19 pacientiem tiek noteikta vienota izolācijas izbeigšanas kārtība, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPCK).

 

Ārstējošais ārsts pieņem lēmumu par izolācijas izbeigšanu un darba nespējas lapas noslēgšanu Covid-19 pacientam, balstoties uz šādiem pamatprincipiem:

  • ja personai, kurai apstiprināta Covid-19 infekcija nav novēroti slimības simptomi (bezsimptomu infekcija), izolāciju var pārtraukt 10. dienā pēc infekcijas laboratoriskās aptirpināšanas.
  • ja personai Covid-19 infekcija norit ar simptomiem, tad izolāciju var pārtraukt 14. dienā no saslimšanas sākuma ar nosacījumu, ka simptomi (drudzis, klepus  u.c.  akūtas infekcijas  pazīmes) nav novērojami vismaz 3 dienas.  

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti vērš uzmanību, ka Covid-19 infekcijas laboratoriskās apstiprināšanas gadījumā kontroles testēšana pirms izolācijas izbeigšanas nav jāveic, bet iesaka ievērot noteikto izolācijas laiku, kad ārstniecības persona var lemt par izolācijas izbeigšanu. Tas nozīmē, ka cilvēks drīkst atsākt ikdienas gaitas, kā arī veikt darba pienākumus klātienē bez kontroles testēšanas, kad  ārstējošais ārsts pieņem šādu lēmumu, ievērojot minētos principus.

 

„Covid-19 gadījumā cilvēks parasti ir infekciozs divas dienas pirms simptomu parādīšanās. Simptomu vēl nav, bet vīruss jau ir savairojies organismā tik lielā apjomā, ka cilvēks var inficēt citus, pats nezinot par savu saslimšanu. Covid-19 slimnieks ļoti infekciozs arī pirmajā nedēļā pēc saslimšanas.Tad vīrusa daudzums samazinās, attīstoties organisma imunoloģiskajai atbildei un mazinoties infekcijas simptomiem, divu nedēļu laikā cilvēks paliek neinfekciozs. Saskaņā ar esošo algoritmu, atkārtota testēšana nav jāveic, jo vīruss cilvēka organismā var saglabāties pat mēnesi un ilgāk pēc saslimšanas, bet tas vairs nav spējīgs savairoties un izraisīt slimību citiem cilvēkiem. Neraugoties uz to, ka laboratoriskais tests var uzrādīt pozitīvu rezultātu, vīruss pēc noteikta laika vairs nav aktīvs un līdz ar to cilvēks nav vairs uzskatāms par infekciozu un atbrīvojams no izolācijas”- skaidro SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.


SPCK arī atgādina, ka šobrīd veicot atkārtotu testu bez ģimenes ārsta nosūtījuma, samaksa par pakalpojumu jāveic no saviem līdzekļiem.

 

Resurss: spkc.gov.lv
atjaunots: 2020.g 16.novembrī | Tukumabalss.lv (x242)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies