Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 02.decembris
Meta, Sniedze
-2'C
vējš: 2.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Plāno apvienot Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu ar Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumu


Plāno apvienot Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu ar Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikumu
Foto: Kandavas lauksaimniecības tehnikums
Profesionālās izglītības un kompetences centru (PIKC) Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums un Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikums satraukušas ziņas par to iecerēto apvienošanu. Ja abas mācību iestādes izdzīvoja pirmo profesionālo izglītības iestāžu optimizācijas vilni, kad tika izveidoti profesionālās izglītības un kompetences centri jeb PIKC, tad otro reorganizācijas vilni, kura rezultātā taps ekselences centri, tām, ļoti iespējams, neizbēgt.

Kandavas tehnikuma vēsture ir sena - tas izveidots 1945. gadā kā lauksaimniecības tehnikums un izgājis vairākus pārvērtību lokus. Pēdējais – 2011. gadā iegūts PIKC statuss, bet 2015. gadā tam pievienotas struktūrvienības Saulainē un Cīravā. Kandavā piedāvā apgūt septiņas studiju programmas, kurā kopējās studējošo skaits ir 335.

 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kuras pārziņā ir abi tehnikumi, apstiprina – tiek plānota abu iestāžu reorganizācija. Ir arī iezīmēts laika rāmis, kad to paredzēts pabeigt, proti, no 2022. līdz 2023. gadam. Šāda iecere pamatojama ''ar profesionālās izglītības sistēmas strukturālo reformu, optimizējot profesionālās izglītības iestāžu skaitu un izvietojumu reģionos, kā arī veicot to diferenciāciju, veidojot modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu profesionālās izglītības materiāli tehnisko nodrošinājumu''. Šo procesu mērķis esot sekmēt visu veidu resursu efektīvāku izmantošanu, profesionālās izglītības kvalitātes un pieejamības paaugstināšanu. IZM norāda arī uz nepietiekamo izglītojamo skaitu Kandavā, turklāt pastāvot riski arī turpmākai filiāļu pastāvēšanai ne tikai kvantitatīvo rādītāju, bet arī nepietiekamas materiāli tehniskās bāzes nodrošināšanas dēļ. Ministrija vērš uzmanību uz to, ka jāizvērtē profesionālās izglītības iestāžu īstenotās programmas un jānodrošina stratēģiskā attīstības plānošana.

 

Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede uzskata, ka IZM uzstādījums nav pamatots iemesls reorganizācijai. Viņa norāda, ka Kandavas tehnikums jau kopš tā izveides ir uz lauksaimniecību orientēts, kamēr Kuldīgā – vairāk uz tūrismu. Viņasprāt, notiek mākslīga likvidācija, kas nav pieļaujama. Tā uzskatot ne tikai Kandavas novada pašvaldība, bet arī tās vietvaras, kas veidos jauno Tukuma novadu. Lai apturēto IZM ieceres, pašvaldība sākusi sarunas ar Zemkopības ministriju, kuras paspārnē tehnikums savulaik bijis. Īsti gan neesot skaidrs, kā atpakaļatgūšana varētu notikt, taču Kandava negrib zaudēt šo izglītības iestādi.

 

Pašvaldība jau bijusi spiesta veikt Kandavas internātvidusskolas reorganizāciju, jo IZM atteicās turpmāk finansēt šī tipa skolas. Interesanti esot arī tas, ka filiāles, ko pirms pieciem gadiem pievienoja tehnikumam, nu gribot atņemt. Bauska izteikusi vēlmi pārņemt Saulaines struktūrvienības programmas, bet Cīravas filiāle, iespējams, nonāks Liepājas Valsts tehnikuma rokās. ''Lai ņem filiāles, bet atstāj tehnikumu. Tajā ir tik daudz ieguldīts – renovētas telpas, iekārtoti moderni, darba tirgus prasībām atbilstoši mācību kabineti un laboratorijas, iegādāts aprīkojums. Ir dienesta viesnīca,'' uzskaita Priede.

Resurss: diena.lv

  
 


atjaunots: 2020.g 17.novembrī | Tukuma Balss (x201)
Novados, Kandava

Kandavas novada dome dāvinās iedzīvotājiem novada kalendārus
Kandavas novada dome dāvinās iedzīvotājiem novada kalendārus
vakar | Tukuma Balss (x15)
Sadalītas Tukuma šaha čempionāta medaļas
Sadalītas Tukuma šaha čempionāta medaļas
vakar | Tukuma Balss (x83)
Tukuma dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta laulība, kurā pie vīra izdota 89 gadus veca līgava
Tukuma dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta laulība, kurā pie vīra izdota 89 gadus veca līgava
vakar | Tukuma Balss (x1042)
    Pasākumi
    Aktuāli
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies