Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 02.decembris
Meta, Sniedze
-2'C
vējš: 3.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Stājas spēkā virkne jaunu noteikumu par pabalstu sniegšanu Covid-19 skartajiem


Stājas spēkā virkne jaunu noteikumu par pabalstu sniegšanu Covid-19 skartajiem
Foto ilustratīvs. Foto: vm.gov.lv

 

Šodien, 17. novembrī, stājas spēkā valdības rīkojums par piemaksu piešķiršanu mediķiem un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 seku novēršanu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".


Šai iecerei Ministru kabinets iepriekš piešķīra Veselības ministrijai finansējumu 2 926 570 EUR apmērā. Ņemot vērā ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumu, kā arī iesaistīto atbildīgo institūciju ārstniecības personu un citu nodarbināto darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos, saskaroties ar Covid-19 inficētām personām, ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, tiek noteiktas piemaksas 20% līdz 50% apmērā.

 

Piemaksu piešķirs par laika periodu no 1.oktobra līdz 31.decembrim valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās ir stacionēti Covid-19 pacienti, kā arī nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā.

 

Piemaksas 50% apmērā tiktu piešķirtas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai, Liepājas reģionālajai slimnīcai, Daugavpils reģionālajai slimnīcai, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcai, Jelgavas pilsētas slimnīcai, Vidzemes slimnīcai, Jēkabpils reģionālajai slimnīcai un Rēzeknes slimnīcai.

 

Visām trīs universitāšu slimnīcām tiks piešķirtas piemaksas arī 30% apmērā. Savukārt piemaksas 20% apmērā tiktu piešķirtas arī stacionārajām ārstniecības iestādēm, kas neparādās 50% apmēra piemaksu saņēmēju sarakstā.

 

Savukārt Veselības ministrijas, Slimību profilakses kontroles centra un Nacionālā veselības dienesta ierēdņiem un darbiniekiem, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nodarbinātajiem piemaksas tiktu piešķirtas 20% apmērā. Paziņojumā minētais liecina, ka piemaksas saņemtu arī ģimenes ārsti un aptiekāri. Tāpat tiek norādīts, ka ģimenes ārsti varētu saņemtu piemaksas 20% apmērā.

 

Jau ziņots, ka no kopējās summas 2,9 miljonu EUR apmērā teju trešdaļa jeb kopumā 853 594 EUR paredzēti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus un kurās ir stacionēti Covid-19 pacienti. Kā norāda ministrijā, tas ļautu nodarbinātajiem, kuri ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā, nodrošināt piemaksas 20% līdz 50% apmērā no mēnešalgas.

 

Tikmēr 751 918 EUR paredzēti valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēm, kuras sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, uzņemšanas nodaļās nodarbinātajiem, nodrošinot piemaksas 20% līdz 30% apmērā no mēnešalgas.

 

Tāpat paredzēts nodrošināt piemaksas ģimenes ārstu praksēm, šim mērķim atvēlot 707 396 EUR, savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem - 331 079 EUR. Vienlaikus piemaksas paredzētas arī farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu kopumā 257 783 EUR apmērā.

Vēl 20 128 EUR tiek atvēlēti Slimību profilakses un kontroles centram (SKC), savukārt vēl 5672 EUR Veselības ministrijai. Tikmēr Nacionālā veselības dienesta (NVD) darbinieku piemaksām paredzēti 13 377 EUR. Finansējumu piešķirs no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Kā arī šodien stājas spēkā noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos, kas tostarp paredz dīkstāves pabalstu izmaksu un valsts piemaksas nepilnu darba laiku strādājošajiem. No noteikumiem izriet, ka Covid-19 krīzē dīkstāvē esošiem darbiniekiem izmaksāt pabalstus 330 EUR līdz 1000 EUR apmērā mēnesī. Atbalsta pasākumi tiks piemēroti no ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 9.novembra, līdz šā gada 31.decembrim. Dīkstāves pabalstu izmaksas aplēstas 65,71 miljona EUR apmērā.

 

Noteikumi paredz, ka atbalsts dīkstāvē esošu darbinieka atlīdzības kompensēšanai tiks izmaksāts darbiniekam 70% apmērā no deklarētās mēneša vidējās bruto darba samaksas no šā gada 1.augusta līdz 30.oktobrim vai no to deklarēto mēnešu vidējo bruto darba samaksas pēc 1.augusta, kuros darbinieks faktiski strādājis. Mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja darbiniekam dīkstāves pabalsts būs 50% apmērā no mēneša vidējās bruto darba samaksas mikrouzņēmumā par 2020.gada trešo ceturksni. Dīkstāves pabalstu nepiešķirs, ja darba devējam būs nodokļu parāds, ja darba devējs ir maksātnespējīgs, kā arī, ja darba devējs vai tā valdes locekļi ir sodīti.

 

Dīkstāves pabalstus varēs saņemt darbinieki tādās nozarēs kā restorānu un mobilo ēdināšanas vietu pakalpojumi, ēdināšanas pakalpojumi, bāru darbība, kinofilmu demonstrēšana, sporta un ārpusskolas izglītība, kultūras izglītība, atrakciju un atpūtas parku darbība, skaistumkopšanas pakalpojumi, fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumi.

 

Resurss: nra.lv/ Latvijas Vēstnesisatjaunots: 2020.g 17.novembrī | Tukuma Balss (x126)


    Pasākumi
    Aktuāli
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies